Ainiovaaran hiihdot 2017

T U L O K S E T

© Aavasaksan Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N9; M9; N10; M10; N11; M11; N12; M12; N13; N14; N15
; N16; M13; M14; M15; M16; N18; N20; NYL; N35; N45; M65; M55; M45; M35; M18; M20; MYL

N8 Naiset 8 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Minea Miettunen          Karihaaran Visa              4.52,76
  2. Peppi Poutanen           Karihaaran Visa              5.33,08      0.40,32
  3. Siru Soininen            Espoon Hiihtoseura           5.45,06      0.52,30
  4. Lotta Lindholm           Savonlinnan Hiihtoseura      6.30,03      1.37,27
  5. Venla Haavisto           Sieppijärven Sisu            7.56,67      3.03,91
  6. Olivia Rantakömi         Lahden Hiihtoseura           9.37,34      4.44,58

 Poisjääneet   1
  -   4.  40453929  Minttu Rossi             Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joona Ylimäki            Karihaaran Visa              5.08,51
  2. Jesper Torkell           Keminsuun Kisa               5.21,50      0.12,99
  3. Sebastian Palojärvi      Ounasvaaran Hiihtoseura      5.43,16      0.34,65
  4. Lassi Nurmela            Ounasvaaran Hiihtoseura      6.01,76      0.53,25
  5. Konsta Muotka            Ounasvaaran Hiihtoseura      6.07,98      0.59,47
  6. Riko Mäntyranta          Oulun Hiihtoseura            6.19,28      1.10,77
  7. Vincent Persson          Kalix SK                     7.18,92      2.10,41
  8. Arttu Huhtanen           Ylivieskan Kuula             8.18,84      3.10,33
Sarjaluettelo

N9 Naiset 9 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sanni Korpi              Kyrön Voima                  5.00,58
  2. Siiri Lindholm           Savonlinnan Hiihtoseura      5.08,46      0.07,88
  3. Lotta Rossi              Karihaaran Visa              5.12,32      0.11,74
  4. Aino Koskinen            Ylöjärven Ryhti              5.19,09      0.18,51
  5. Viivi Manninen           Ylöjärven Ryhti              5.25,96      0.25,38
  6. Lumia Nurmela            Ounasvaaran Hiihtoseura      5.38,48      0.37,90
  7. Linnea Persson           Kalix SK                     5.59,28      0.58,70
  8. Saga Persson             Kalix SK                     6.55,61      1.55,03
Sarjaluettelo

M9 Miehet 9 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Erkka Petrelius          Ounasvaaran Hiihtoseura      4.45,30
  2. Joona Soininen           Espoon Hiihtoseura           4.47,17      0.01,87
  3. Elmeri Mäki-Runsas       Ounasvaaran Hiihtoseura      4.50,98      0.05,68
  4. Joel Tapio               Ounasvaaran Hiihtoseura      4.51,76      0.06,46
  5. Akseli Tanninen          Valkeakosken Haka            5.10,35      0.25,05
  6. Onni Hirsivaara          Ounasvaaran Hiihtoseura      5.18,21      0.32,91
  7. Niko Vestenius           Karihaaran Visa              5.28,43      0.43,13
  8. Atte Huhtanen            Ylivieskan Kuula             5.54,21      1.08,91
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aino Aarnio              Ylöjärven Ryhti              4.26,32
  2. Laura Ojala              Ounasvaaran Hiihtoseura      4.40,89      0.14,57
  3. Veera Niskanen           Keminsuun Kisa               4.47,27      0.20,95
  4. Edith Kilpiäinen         Karihaaran Visa              4.55,13      0.28,81
  5. Anna Kerko               Espoon Hiihtoseura           4.59,77      0.33,45
  6. Aada Virta               Ounasvaaran Hiihtoseura      5.07,95      0.41,63
  7. Vanja Furmark            SK Gränsen                   5.09,01      0.42,69
  8. Helmi Koskela            Ylöjärven Ryhti              5.14,30      0.47,98
  9. Sofia Palojärvi          Ounasvaaran Hiihtoseura      5.28,54      1.02,22
 10. Vilma Majbäck            Jukkasjärgi if               5.43,95      1.17,63
 11. Kiira Nurmela            Ounasvaaran Hiihtoseura      8.06,57      3.40,25

 Poisjääneet   1
  -  46.            Fiia Lampela             Pellon Ponsi
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Topias Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet       4.10,97
  2. Elmeri Helander          Valkeakosken Haka            4.19,23      0.08,26
  3. Justus Vihinen           Espoon Hiihtoseura           4.19,25      0.08,28
  4. Konsta Juutinen          Paltamon Urheilijat          4.27,33      0.16,36
  5. Onni Kukkonen            Oulun Hiihtoseura            4.42,15      0.31,18
  6. Nooa Kaunisto            Karihaaran Visa              4.50,33      0.39,36
  7. Aatu Paaso               Sievin Sisu                  4.55,99      0.45,02
  8. Veikka Muotka            Ounasvaaran Hiihtoseura      5.40,73      1.29,76
Sarjaluettelo

N11 Naiset 11 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elina Kansanaho          Ounasvaaran Hiihtoseura      4.15,94
  2. Anloures Veerpalu        Team Haanja EST              4.26,54      0.10,60
  3. Ilona Rantakömi          Lahden Hiihtoseura           4.32,55      0.16,61
  4. Meea Haikara             Reisjärven Pilke             4.40,39      0.24,45
  5. Helmi Korpi              Aavasaksan Urheilijat        4.49,06      0.33,12
  6. Frida Kilpiäinen         Karihaaran Visa              5.03,65      0.47,71
  7. Josefin Persson          Kalix SK                     6.13,68      1.57,74
Sarjaluettelo

M11 Miehet 11 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veikka Mäki-Runsas       Ounasvaaran Hiihtoseura      3.57,54
  2. Frans Pylkkänen          Keravan Urheilijat           4.10,86      0.13,32
  3. Eemil Koskinen           Ylöjärven Ryhti              4.12,10      0.14,56
  4. Ronni Mäntyranta         Oulun Hiihtoseura            4.17,04      0.19,50
  5. Konsta Manninen          Ylöjärven Ryhti              4.20,66      0.23,12
  6. Niklas Haavisto          Sieppijärven Sisu            5.39,76      1.42,22

 Poisjääneet   1
  -  77.            Walter Nordmark          Täfteå IK
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Peppi Leppälä            Reisjärven Pilke             3.52,08
  2. Alissa Oja               Himangan Urheilijat          3.54,50      0.02,42
  3. Ada Aarnio               Ylöjärven Ryhti              4.09,52      0.17,44
  4. Hanna Niskanen           One Way Pro Team             4.12,92      0.20,84
  5. Melia Palsinajärvi       Kaipolan Vire                4.13,10      0.21,02
  6. Sunna Julia Vihervirta   Inarin Yritys                4.15,74      0.23,66
  7. Birgit Tuomola           Ylöjärven Ryhti              4.18,83      0.26,75
  8. Viivi Raudasoja          Ounasvaaran Hiihtoseura      4.34,26      0.42,18
  9. Anni Tapio               Ounasvaaran Hiihtoseura      4.39,96      0.47,88
 10. Nella-Riina Heikka       Aavasaksan Kisa              5.14,32      1.22,24
 11. Amanda Persson           Kalix SK                     5.41,40      1.49,32

 Poisjääneet   4
  -  84.  40236502  Elina Parpala            Simon Kiri
  -  85.  40279862  Hanna Kunnari            Alatornion Pirkat
  -  86.  40163368  Veera Tammi              Simon Kiri
  -  89.  40163369  Ella Tammi               Simon Kiri
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 1.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johannes Paaso           Karihaaran Visa              3.57,81
  2. Tuomas Laurikainen       Aavasaksan Kisa              4.03,91      0.06,10
  3. Jesse Ylimäki            Karihaaran Visa              4.11,46      0.13,65
  4. Benjamin Sandnäs         IF Brahe                     4.13,82      0.16,01
  5. Kaapo Paaso              Sievin Sisu                  4.19,60      0.21,79

 Poisjääneet   1
  - 101.  40279005  Kasper Kähkönen          One Way Pro Team
Sarjaluettelo

N13 Naiset 13 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Enni Petrelius           Ounasvaaran Hiihtoseura      7.36,10
  2. Venla Heinimaa           Kangasalan Kisa              7.55,68      0.19,58
  3. Krista Manninen          Ylöjärven Ryhti              8.08,91      0.32,81
  4. Rosa Niittyviita         Kouvolan Hiihtoseura         8.11,19      0.35,09
  5. Hanna Soronen            Iin Hiihtoseura              8.14,62      0.38,52
  6. Rebecca Sandnäs          IF Brahe                     8.20,31      0.44,21
  7. Sara Niskanen            Keminsuun Kisa               8.27,95      0.51,85
  8. Enni-Sofia Saari         Ylivieskan Kuula             8.43,44      1.07,34
  9. Heli Korpi               Aavasaksan Urheilijat        8.55,72      1.19,62
 10. Mimi Nybacka             Vähänkyrön Viesti            9.54,46      2.18,36
 11. Jessika Mäkipörhölä      Karihaaran Visa             10.02,49      2.26,39

 Poisjääneet   2
  - 108.  40077014  Noora Mäkäräinen         Iisalmen Visa
  - 119.  40148491  Pauliina Pirinen         Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Venla Järvelä            Paltamon Urheilijat          7.31,87
  2. Kerttu Pirneskoski       Karihaaran Visa              7.47,21      0.15,34
  3. Sanni Pulkkinen          Karihaaran Visa              7.48,65      0.16,78
  4. Jenni Ojala              Ounasvaaran Hiihtoseura      8.36,03      1.04,16
  5. Helmi Kukkonen           Oulun Hiihtoseura            8.36,66      1.04,79
  6. Oili Holopainen          Keminsuun Kisa               8.45,75      1.13,88
  7. Milla Kiviaho            Keminsuun Kisa               8.51,34      1.19,47
  8. Anni Oikarinen           Karihaaran Visa              8.54,51      1.22,64
  9. Rebecca Johnselius       Kalix SK                     9.11,66      1.39,79
 10. Anna Korpi               Aavasaksan Urheilijat        9.15,28      1.43,41
 11. Monica Kähkönen          One Way Pro Team             9.28,36      1.56,49
 12. Jasmine Persson          Kalix SK                     9.42,97      2.11,10
 13. Matilda Koivuranta       Oulun Hiihtoseura            9.55,05      2.23,18
 14. Ronja Pöyhönen           Kuhmo-Ski                   10.07,08      2.35,21
 15. Veera Korpi              Kyrön Voima                 10.20,09      2.48,22
Sarjaluettelo

N15 Naiset 15 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emilia Irvankoski        Ounasvaaran Hiihtoseura      7.35,92
  2. Jonna Vestenius          Karihaaran Visa              7.37,08      0.01,16
  3. Nea Lindén               Lahden Hiihtoseura           8.03,55      0.27,63
  4. Kristiina Rantakömi      Lahden Hiihtoseura           8.06,24      0.30,32
  5. Minna Kukkonen           Karihaaran Visa              8.06,45      0.30,53
  6. Mette Ojala              Keminsuun Kisa               8.12,37      0.36,45
  7. Nita Paaso               Nivalan Urheilijat           8.20,02      0.44,10
  8. Henna Korpi              Aavasaksan Urheilijat        8.24,02      0.48,10
  9. Piia Juola               Ounasvaaran Hiihtoseura      8.35,96      1.00,04
 10. Salla Kunnari            Aavasaksan Kisa              8.59,59      1.23,67

 Poisjääneet   2
  - 150.  33618265  Emilia Kähkönen          One Way Pro Team
  - 151.  31122261  Johanna Alanenpää        Aavasaksan Urheilijat
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sara Niittyviita         Kouvolan Hiihtoseura         7.16,37
  2. Niina Holmström          Iin Hiihtoseura              8.14,37      0.58,00
  3. Aliina Vuorela           Ylistaron Kilpaveljet        8.16,91      1.00,54
  4. Elisa Reijonen           Ounasvaaran Hiihtoseura      8.27,41      1.11,04
  5. Pauliina Paaso           Karihaaran Visa              8.33,14      1.16,77
Sarjaluettelo

M13 Miehet 13 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mikael Koivisto          Keravan Urheilijat           7.16,42
  2. Verneri Tanninen         Valkeakosken Haka            7.24,01      0.07,59
  3. Jaakko Salomäki          Keravan Urheilijat           7.36,10      0.19,68
  4. Edwin Nordmark           Täfteå IK                    7.42,92      0.26,50
  5. Aukusti Arvola           Pirkkalan Hiihtäjät          8.03,18      0.46,76
  6. Julius Aho               Espoon Hiihtoseura           8.34,72      1.18,30
  7. Miika Muotka             Ounasvaaran Hiihtoseura      8.57,17      1.40,75
  8. Jalmari Kansanaho        Ounasvaaran Hiihtoseura      9.31,97      2.15,55

 Poisjääneet   2
  - 168.  34044045  Ari Pekkala              Ounasvaaran Hiihtoseura
  - 169.  40069688  Pauli Vuorma             Liperin Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 2.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Niko Anttola             Alatornion Pirkat            6.55,73
  2. Turkka Nieminen          Valkeakosken Haka            7.17,34      0.21,61
  3. Lauri Pulkkinen          Ski Jyväskylä                7.25,61      0.29,88
  4. Marko Kukkonen           Karihaaran Visa              7.36,01      0.40,28
  5. Emil Löfgren             Täfteå IK                    7.44,16      0.48,43
  6. Matias Riipi             Kittilän Urheilijat          8.01,99      1.06,26

 Poisjääneet   1
  - 173.  33252430  Markus Saaranen          Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M15 Miehet 15 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veeti Pyykkö             Liperin Hiihtoseura         12.39,68
  2. Jarkko Kukkonen          Karihaaran Visa             12.50,72      0.11,04
  3. Oskari Yli-Penttilä      Espoon Hiihtoseura          13.19,98      0.40,30
  4. Valtteri Heinimaa        Kangasalan Kisa             13.20,94      0.41,26
  5. Anders Veerpalu          Team Haanja EST             13.37,82      0.58,14
  6. Eemeli Salmelin          Espoon Hiihtoseura          13.44,87      1.05,19
  7. Victor Majbäck           Jukkasjärvi IF SWE          14.10,46      1.30,78
  8. Tobias Snell             Luleå Gjutarens IF          14.23,72      1.44,04
  9. Samuli Kuusinen          Kankaanpään Urheilijat      14.35,81      1.56,13
 10. Onni Koskela             Ylöjärven Ryhti             14.42,81      2.03,13

 Keskeyttäneet   1
  - 190.  31259671  Aabel Lehtoranta         One Way Pro Team
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eetu Petrelius           Ounasvaaran Hiihtoseura     13.52,30
  2. Santeri Koivisto         Kuhmo-Ski                   14.09,09      0.16,79
  3. Juho Syrjäläinen         Kankaanpään Urheilijat      14.37,15      0.44,85
  4. Eemil Lehtoranta         One Way Pro Team            14.56,81      1.04,51
  5. Konsta Männistö          Oulaisten Huima             15.50,41      1.58,11
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Josefiina Böök           Karihaaran Visa             13.54,43
  2. Ella Anttola             Alatornion Pirkat           14.50,11      0.55,68
  3. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki            15.21,27      1.26,84
  4. Hilma Törngren           Sävast Ski Team SWE         15.26,98      1.32,55
  5. Moa Majbäck              Jukkasjärvi IF SWE          15.31,20      1.36,77
  6. Saana Vuolle             Seinäjoen Hiihtoseura       15.49,53      1.55,10
  7. Jemina Böök              Karihaaran Visa             15.49,96      1.55,53
  8. Kaisa Salminen           Aavasaksan Urheilijat       16.09,19      2.14,76
  9. Ellen Nykänen            Pajala IF                   17.10,90      3.16,47

 Poisjääneet   2
  - 205.  33960939  Essi Kiviaho             Keminsuun Kisa
  - 211.  31450098  Jonna Pakola             Kosken Kaiku
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emma Ribom               Kalix SK                    13.42,02
  2. Emmi Lämsä               Alatornion Pirkat           13.56,93      0.14,91
  3. Maja Majbäck             Jukkasjärvi IF SWE          13.57,27      0.15,25
  4. Evelina Niemi            Kalix SK SWE                15.21,30      1.39,28
  5. Essi Heikka              Aavasaksan Kisa             15.56,27      2.14,25
  6. Erika Reijonen           Alatornion Pirkat           17.33,31      3.51,29

 Poisjääneet   2
  - 217.  29989885  Jonna Niskanen           One Way Pro Team
  - 221.            Ottilia Niemi            Gällivare Skidallians SWE
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Krista Pärmäkoski        Ikaalisten Urheilijat       12.26,16
  2. Anna-Kaisa Saari         Ylivieskan Kuula            13.27,60      1.01,44
  3. Anastasia Vlasova                                    13.28,91      1.02,75
  4. Kocergina Natalija       Club Instinktas LTU         13.59,07      1.32,91
  5. Iina Ahokas              Nastolan Naseva             13.59,16      1.33,00
  6. Tiina Idström            Inarin Yritys               14.14,29      1.48,13
  7. Ruut Vähämetsä           Oulun Hiihtoseura           14.15,84      1.49,68
  8. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki            14.36,72      2.10,56
  9. Mari Maikku              Aavasaksan Urheilijat       15.15,15      2.48,99
 10. Stewart Brandy           CAN                         15.21,27      2.55,11
 11. Rai Manikala             NPL                         19.28,43      7.02,27

 Poisjääneet   4
  - 229.  24876456  Niina Mikkonen           Aavasaksan Urheilijat
  - 236.  26427586  Noora Kivikko            Lahden Hiihtoseura
  - 238.  27222638  Elisa Pelttari           Pellon Ponsi
  - 241.  27481482  Anne Kyllönen            Kainuun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Suvi Karjaluoto          Ski Jyväskylä               15.17,92
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Katri Munukka            Ski Jyväskylä               15.46,60
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jouni Roivainen          Rovaniemen Maratonhiihtäj   16.06,46
  2. Markku Jauhojärvi        Kaukosen Revontulet         17.26,57      1.20,11
  3. Eero Okkonen             Kainuun Hiihtoseura         17.50,84      1.44,38
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Stefan Storvall          If Åsarna                   14.06,26
  2. Seppo Kuhanen            Raision Kuula               14.49,89      0.43,63
  3. Jorma Arvola             Pirkkalan Hiihtäjät         20.21,90      6.15,64
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Andrus Veerpalu          Team Haanja EST             12.18,16
  2. Pasi Lounasaho           Vantaan Hiihtoseura         13.27,61      1.09,45
  3. Teuvo Kuusela            Keminsuun Kisa              14.36,05      2.17,89
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heikki Karjaluoto        Ski Jyväskylä               26.38,08
  2. Petri Koivisto           Kuhmo-Ski                   28.01,24      1.23,16
  3. Ilkka Nurminen           Kangasalan Kisa             30.20,78      3.42,70

 Poisjääneet   1
  - 265.  27591602  Janne Vasenius           Rovaniemen maratonhiihtäjät
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Petteri Koivisto         Kuhmo-Ski                   24.58,45
  2. Johannes Vuorela         Ylistaron Kilpa-Veljet      25.42,03      0.43,58
  3. Ilmari Kansanaho         Ounasvaaran Hiihtoseura     26.19,27      1.20,82
  4. Oskari Juutinen          Paltamon Urheilijat         27.28,79      2.30,34
  5. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki            28.15,44      3.16,99
  6. Jaakko Kotajärvi         Oulunsalon Vasama           29.08,36      4.09,91

 Keskeyttäneet   1
  - 276.  31811569  Arttu Lukkari            Sotkamon Jymy
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Verneri Poikonen         Äänekosken Huima            24.11,64
  2. Eero Aittolampi          Ähtärin Urheilijat          24.35,81      0.24,17
  3. Karl Erik Rabakukk       Nomme skiclub               24.36,85      0.25,21
  4. Samuli Sulisalo          Karihaaran Visa             26.04,35      1.52,71
  5. Edvard Kotajärvi         Oulunsalon Vasama           28.20,04      4.08,40
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kusti Kittilä            Oulun Hiihtoseura           22.51,03
  2. Andreas Veerpalu         Team Haanja EST             23.36,55      0.45,52
  3. Reima Idström            Inarin Yritys               23.44,32      0.53,29
  4. Jens Andersson           Kalix SK SWE                24.05,77      1.14,74
  5. Anssi Koirikivi          Haapajärven Kiilat          24.05,89      1.14,86
  6. Waltteri Vinkanharju     Vantaan Hiihtoseura         24.06,79      1.15,76
  7. Strolia Vytautas         Club Instinktas LTU         24.15,99      1.24,96
  8. Juho Friman              Inarin Yritys               24.29,75      1.38,72
  9. Alvar Johannes Alev      Jõulu skiclub               24.30,93      1.39,90
 10. Niila Ahokas             Inarin Yritys               24.50,59      1.59,56
 11. Ville-Petteri Saarela    Keminsuun Kisa              24.55,09      2.04,06
 12. Juha Vähämetsä           Oulun Hiihtoseura           25.47,98      2.56,95
 13. Eric Storvall            If Åsarna                   26.22,44      3.31,41
 14. Teemu Salminen           Aavasaksan Urheilijat       28.54,36      6.03,33
 15. Tucker Murphy                                        29.34,47      6.43,44
 16. Samir Azzimani                                       32.10,56      9.19,53
 17. Klaus Jungbluth Rodriguez                            36.31,53     13.40,50
 18. Andre Goncalves                                      36.53,29     14.02,26
 19. Aviles Solis Juan Carlos Mex                         38.32,53     15.41,50
 20. Sebastian Uprimny                                    40.37,52     17.46,49

 Keskeyttäneet   1
  - 302.  27564082  Jani Simola              Valkealan Kajo
 Poisjääneet   4
  - 289.            Mikael Norberg           Piteå Elit
  - 293.  22907408  Jouni Pitkänen           Siilinjärven Hiihtoseura
  - 295.  40469556  Taavi Lehemaa            Hartolan Voima
  - 298.  21612341  Markus Hietanen          Ounasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo