Kilpailu

Ilmoittautuneet / Registered skiers

Tarkista tiedot, pleace check

12.4. klo 20.00

© Aavasaksan Urheilijat
M10; M11; M12; M13; M14; M15; M16; M18; M20; M35; M45; M55; M65; M8; M9; MYL; N10; N11; N12; N13; N14; N15; N16; N18; N20; N35; N45; N8; N9; NYL;


M10 Miehet 10 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                         1  Justus Vihinen          Espoon Hiihtoseura
    0.00                         2  Nooa Kaunisto           Karihaaran Visa
    0.00                         3  Onni Kukkonen           Oulun Hiihtoseura
    0.00                         4  Veikka Muotka           OunasvHS
    0.00                         5  Konsta Juutinen         Paltamon Urheilijat
    0.00                         6  Aatu Paaso              Sievin Sisu
    0.00                         7  Elmeri Helander         Valkeakosken Haka
    0.00                         8  Topias Vuorela          YlistKilp-Velj

Sarjaluettelo


M11 Miehet 11 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                         7  Niklas Haavisto         Sieppijärven Sisu
    0.00                         8  Walter Nordmark         Täfteå IK
    0.00                         9  Frans Pylkkänen         Keravan Urheilijat
    0.00                        10  Veikka Mäki-Runsas      OunasvHS
    0.00                        11  Eemil Koskinen          Ylöjärven Ryhti
    0.00                        12  Konsta Manninen         Ylöjärven Ryhti
    0.00                        18  Ronni Mäntyranta        Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo


M12 Miehet 12 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        13  Tuomas Laurikainen      Aavasaksan Kisa
    0.00                        14  Benjamin Sandnäs        IF Brahe
    0.00                        15  Jesse Ylimäki           Karihaaran Visa
    0.00                        16  Johannes Paaso          Karihaaran Visa
    0.00                        17  Kasper Kähkönen         One Way Pro Team
    0.00                        19  Kaapo Paaso             Sievin Sisu

Sarjaluettelo


M13 Miehet 13 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        19  Edwin Nordmark          Täfteå IK
    0.00                        20  Julius Aho              Espoon Hiihtoseura
    0.00                        21  Jaakko Salomäki         Keravan Urheilijat
    0.00                        22  Mikael Koivisto         Keravan Urheilijat
    0.00                        23  Pauli Vuorma            Liperin Hiihtoseura
    0.00                        24  Ari Pekkala             OunasvHS
    0.00                        25  Jalmari Kansanaho       OunasvHS
    0.00                        26  Miika Muotka            OunasvHS
    0.00                        27  Aukusti Arvola          Pirkkalan Hiihtäjät
    0.00                        28  Verneri Tanninen        Valkeakosken Haka

Sarjaluettelo


M14 Miehet 14 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        28  Emil Löfgren            Täfteå IK
    0.00                        29  Niko Anttola            Alatornion Pirkat
    0.00                        30  Marko Kukkonen          Karihaaran Visa
    0.00                        31  Matias Riipi            Kittilän Urheilijat
    0.00                        32  Lauri Pulkkinen         Ski Jyväskylä
    0.00                        33  Markus Saaranen         Ski Jyväskylä
    0.00                        34  Turkka Nieminen         Valkeakosken Haka

Sarjaluettelo


M15 Miehet 15 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        32  Tobias Snell            Luleå Gjutarens IF
    0.00                        33  Victor Majbäck          Jukkasjärvi IF SWE
    0.00                        34  Anders Veerpalu         Team Haanja EST
    0.00                        35  Eemeli Salmelin         Espoon Hiihtoseura
    0.00                        36  Oskari Yli-Penttilä     Espoon Hiihtoseura
    0.00                        37  Valtteri Heinimaa       Kangasalan Kisa
    0.00                        38  Samuli Kuusinen         KankUrh
    0.00                        39  Jarkko Kukkonen         Karihaaran Visa
    0.00                        40  Veeti Pyykkö            Liperin Hiihtoseura
    0.00                        41  Aabel Lehtoranta        One Way Pro Team
    0.00                        42  Onni Koskela            Ylöjärven Ryhti

Sarjaluettelo


M16 Miehet 16 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        43  Juho Syrjäläinen        KankUrh
    0.00                        44  Santeri Koivisto        Kuhmo-Ski
    0.00                        45  Eemil Lehtoranta        One Way Pro Team
    0.00                        46  Konsta Männistö         Oulaisten Huima
    0.00                        47  Eetu Petrelius          OunasvHS
    0.00                        48  Teemu Pekkala           OunasvHS

Sarjaluettelo


M18 Miehet 18 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        49  Petteri Koivisto        Kuhmo-Ski
    0.00                        50  Joonas Leppä            Kuoreveden Kärki
    0.00                        51  Jaakko Kotajärvi        Oulunsalon Vasama
    0.00                        52  Ilmari Kansanaho        OunasvHS
    0.00                        53  Oskari Juutinen         Paltamon Urheilijat
    0.00                        54  Arttu Lukkari           Sotkamon Jymy
    0.00                        55  Johannes Vuorela        YlistKilp-Velj

Sarjaluettelo


M20 Miehet 20 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        55  Karl Erik Rabakukk      Nomme skiclub
    0.00                        56  Samuli Sulisalo         Karihaaran Visa
    0.00                        57  Edvard Kotajärvi        Oulunsalon Vasama
    0.00                        58  Eero Aittolampi         Ähtärin Urheilijat
    0.00                        59  Verneri Poikonen        Äänekosken Huima

Sarjaluettelo


M35 Miehet 35 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        59  Janne Vasenius          Rovanmarat
    0.00                        60  Ilkka Nurminen          Kangasalan Kisa
    0.00                        61  Petri Koivisto          Kuhmo-Ski
    0.00                        62  Heikki Karjaluoto       Ski Jyväskylä

Sarjaluettelo


M45 Miehet 45 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        62  Andrus Veerpalu         Team Haanja EST
    0.00                        63  Teuvo Kuusela           Keminsuun Kisa
    0.00                        64  Pasi Lounasaho          Vantaan Hiihtoseura

Sarjaluettelo


M55 Miehet 55 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        65  Stefan Storvall         If Åsarna
    0.00                        66  Jorma Arvola            Pirkkalan Hiihtäjät
    0.00                        67  Jussi Hytönen           Pulkkilan Ponsi
    0.00                        68  Seppo Kuhanen           Raision Kuula

Sarjaluettelo


M65 Miehet 65 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        68  Jouni Roivainen         RovanMarat
    0.00                        69  Eero Okkonen            Kainuun Hiihtoseura
    0.00                        70  Mauri Miettunen         Karihaaran Visa
    0.00                        71  Markku Jauhojärvi       Kaukosen Revontulet

Sarjaluettelo


M8 Miehet 8 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        70  Jesper Torkell          Keminsuun Kisa
    0.00                        71  Vincent Persson         Kalix SK
    0.00                        72  Joona Ylimäki           Karihaaran Visa
    0.00                        73  Riko Mäntyranta         Oulun Hiihtoseura
    0.00                        74  Konsta Muotka           OunasvHS
    0.00                        75  Lassi Nurmela           OunasvHS
    0.00                        76  Sebastian Palojärvi     OunasvHS
    0.00                        77  Arttu Huhtanen          Ylivieskan Kuula

Sarjaluettelo


M9 Miehet 9 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        78  Joona Soininen          Espoon Hiihtoseura
    0.00                        79  Niko Vestenius          Karihaaran Visa
    0.00                        80  Elmeri Mäki-Runsas      OunasvHS
    0.00                        81  Erkka Petrelius         OunasvHS
    0.00                        82  Joel Tapio              OunasvHS
    0.00                        83  Onni Hirsivaara         OunasvHS
    0.00                        84  Akseli Tanninen         Valkeakosken Haka
    0.00                        85  Atte Huhtanen           Ylivieskan Kuula

Sarjaluettelo


MYL Miehet 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        77  Brynjar Leo Kristinsson
    0.00                        78  Mikael Nordberg         Piteå Elit
    0.00                        79  Andre Goncalves
    0.00                        80  Klaus Jungbluth Rodrigue
    0.00                        81  Alvar Johannes Alev     Jõulu skiclub
    0.00                        82  Aviles Solis Juan CarlosMex
    0.00                        83  Andreas Veerpalu        Team Haanja EST
    0.00                        84  Stewart Brandy          CAN
    0.00                        85  Jens Andersson          Kalix SK SWE
    0.00                        86  Teemu Salminen          AavasUrh
    0.00                        87  Anssi Koirikivi         Haapajärven Kiilat
    0.00                        88  Taavi Lehemaa           Hartolan Voima
    0.00                        89  Eric Storvall           If Åsarna
    0.00                        90  Juho Friman             Inarin Yritys
    0.00                        91  Niila Ahokas            Inarin Yritys
    0.00                        92  Reima Idström           Inarin Yritys
    0.00                        93  Ville-Petteri Saarela   Keminsuun Kisa
    0.00                        94  Juha Vähämetsä          Oulun Hiihtoseura
    0.00                        95  Kusti Kittilä           Oulun Hiihtoseura
    0.00                        96  Markus Hietanen         OunasvHS
    0.00                        97  Jouni Pitkänen          SiilHS
    0.00                        98  Jani Simola             Valkealan Kajo
    0.00                        99  Waltteri Vinkanharju    Vantaan Hiihtoseura
    0.00                       192  Strolia Vytautas        Club Instinktas LTU

Sarjaluettelo


N10 Naiset 10 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                        98  Vanja Furmark           SK Gränsen
    0.00                        99  Fiia Lampela            Pellon Ponsi
    0.00                       100  Anna Kerko              Espoon Hiihtoseura
    0.00                       101  Edith Kilpiäinen        Karihaaran Visa
    0.00                       102  Veera Niskanen          Keminsuun Kisa
    0.00                       103  Aada Virta              OunasvHS
    0.00                       104  Laura Ojala             OunasvHS
    0.00                       105  Sofia Palojärvi         OunasvHS
    0.00                       106  Aino Aarnio             Ylöjärven Ryhti
    0.00                       107  Helmi Koskela           Ylöjärven Ryhti

Sarjaluettelo


N11 Naiset 11 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       106  Josefin Persson         Kalix SK
    0.00                       107  Anloures Veerpalu       Team Haanja EST
    0.00                       108  Frida Kilpiäinen        Karihaaran Visa
    0.00                       109  Ilona Rantakömi         Lahden Hiihtoseura
    0.00                       110  Elina Kansanaho         OunasvHS
    0.00                       111  Meea Haikara            Reisjärven Pilke
    0.00                       112  Helmi Korpi             AavasUrh

Sarjaluettelo


N12 Naiset 12 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       111  Amanda Persson          Kalix SK
    0.00                       112  Nella-Riina Heikka      Aavasaksan Kisa
    0.00                       113  Hanna Kunnari           Alatornion Pirkat
    0.00                       114  Alissa Oja              Himangan Urheilijat
    0.00                       115  Sunna Julia Vihervirta  Inarin Yritys
    0.00                       116  Melia Palsinajärvi      Kaipolan Vire
    0.00                       117  Hanna Niskanen          One Way Pro Team
    0.00                       118  Anni Tapio              OunasvHS
    0.00                       119  Viivi Raudasoja         OunasvHS
    0.00                       120  Peppi Leppälä           Reisjärven Pilke
    0.00                       121  Elina Parpala           Simon Kiri
    0.00                       122  Ella Tammi              Simon Kiri
    0.00                       123  Veera Tammi             Simon Kiri
    0.00                       124  Ada Aarnio              Ylöjärven Ryhti
    0.00                       125  Birgit Tuomola          Ylöjärven Ryhti

Sarjaluettelo


N13 Naiset 13 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       126  Heli Korpi              AavasUrh
    0.00                       127  Rebecca Sandnäs         IF Brahe
    0.00                       128  Hanna Soronen           Iin Hiihtoseura
    0.00                       129  Venla Heinimaa          Kangasalan Kisa
    0.00                       130  Jessika Mäkipörhölä     Karihaaran Visa
    0.00                       131  Sara Niskanen           Keminsuun Kisa
    0.00                       132  Rosa Niittyviita        Kouvolan Hiihtoseura
    0.00                       133  Enni Petrelius          OunasvHS
    0.00                       134  Pauliina Pirinen        Ski Jyväskylä
    0.00                       135  Mimi Nybacka            Vähänkyrön Viesti
    0.00                       136  Enni-Sofia Saari        Ylivieskan Kuula
    0.00                       137  Krista Manninen         Ylöjärven Ryhti

Sarjaluettelo


N14 Naiset 14 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       135  Jasmine Persson         Kalix SK
    0.00                       136  Matilda Koivuranta      Oulun Hiihtoseura
    0.00                       137  Rebecca Johnselius      Kalix SK
    0.00                       138  Anna Korpi              AavasUrh
    0.00                       139  Noora Mäkäräinen        Iisalmen Visa
    0.00                       140  Anni Oikarinen          Karihaaran Visa
    0.00                       141  Kerttu Pirneskoski      Karihaaran Visa
    0.00                       142  Sanni Pulkkinen         Karihaaran Visa
    0.00                       143  Milla Kiviaho           Keminsuun Kisa
    0.00                       144  Oili Holopainen         Keminsuun Kisa
    0.00                       145  Ronja Pöyhönen          Kuhmo-Ski
    0.00                       146  Veera Korpi             Kyrön Voima
    0.00                       147  Monica Kähkönen         One Way Pro Team
    0.00                       148  Helmi Kukkonen          Oulun Hiihtoseura
    0.00                       149  Jenni Ojala             OunasvHS
    0.00                       150  Venla Järvelä           Paltamon Urheilijat

Sarjaluettelo


N15 Naiset 15 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       151  Salla Kunnari           Aavasaksan Kisa
    0.00                       152  Henna Korpi             AavasUrh
    0.00                       153  Johanna Alanenpää       AavasUrh
    0.00                       154  Jonna Vestenius         Karihaaran Visa
    0.00                       155  Minna Kukkonen          Karihaaran Visa
    0.00                       156  Reija Ahola             Karihaaran Visa
    0.00                       157  Mette Ojala             Keminsuun Kisa
    0.00                       158  Kristiina Rantakömi     Lahden Hiihtoseura
    0.00                       159  Nea Lindén              Lahden Hiihtoseura
    0.00                       160  Iitu Vuorma             Liperin Hiihtoseura
    0.00                       161  Nita Paaso              Nivalan Urheilijat
    0.00                       162  Emilia Kähkönen         One Way Pro Team
    0.00                       163  Emilia Irvankoski       OunasvHS
    0.00                       164  Piia Juola              OunasvHS

Sarjaluettelo


N16 Naiset 16 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       165  Niina Holmström         Iin Hiihtoseura
    0.00                       166  Pauliina Paaso          Karihaaran Visa
    0.00                       167  Sara Niittyviita        Kouvolan Hiihtoseura
    0.00                       168  Elisa Reijonen          OunasvHS

Sarjaluettelo


N18 Naiset 18 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       166  Ellen Nykänen           Pajala IF
    0.00                       167  Hilma Törngren          Sävast Ski Team SWE
    0.00                       168  Moa Majbäck             Jukkasjärvi IF SWE
    0.00                       169  Kaisa Salminen          AavasUrh
    0.00                       170  Ella Anttola            Alatornion Pirkat
    0.00                       171  Jemina Böök             Karihaaran Visa
    0.00                       172  Josefiina Böök          Karihaaran Visa
    0.00                       173  Essi Kiviaho            Keminsuun Kisa
    0.00                       174  Jonna Pakola            Kosken Kaiku
    0.00                       175  Riina Hakala            Kuoreveden Kärki
    0.00                       176  Saana Vuolle            SeinäjHS

Sarjaluettelo


N20 Naiset 20 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       172  Essi Heikka             Aavasaksan Kisa
    0.00                       173  Emma Ribom              Kalix SK
    0.00                       174  Maja Majbäck            Jukkasjärvi IF SWE
    0.00                       175  Ottilia Niemi           GällSkidSWE
    0.00                       176  Evelina Niemi           Kalix SK SWE
    0.00                       177  Emmi Lämsä              Alatornion Pirkat
    0.00                       178  Erika Reijonen          Alatornion Pirkat
    0.00                       179  Jonna Niskanen          One Way Pro Team
    0.00                       180  Tuulia Kinnunen         Oulun Hiihtoseura

Sarjaluettelo


N35 Naiset 35 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       181  Suvi Karjaluoto         Ski Jyväskylä

Sarjaluettelo


N45 Naiset 45 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       182  Katri Munukka           Ski Jyväskylä

Sarjaluettelo


N8 Naiset 8 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       182  Venla Haavisto          Sieppijärven Sisu
    0.00                       183  Siru Soininen           Espoon Hiihtoseura
    0.00                       184  Minea Miettunen         Karihaaran Visa
    0.00                       185  Minttu Rossi            Karihaaran Visa
    0.00                       186  Peppi Poutanen          Karihaaran Visa
    0.00                       187  Olivia Rantakömi        Lahden Hiihtoseura
    0.00                       188  Lotta Lindholm          SavonlHS

Sarjaluettelo


N9 Naiset 9 vuotta 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       188  Linnea Persson          Kalix SK
    0.00                       189  Lotta Rossi             Karihaaran Visa
    0.00                       190  Sanni Korpi             Kyrön Voima
    0.00                       191  Lumia Nurmela           OunasvHS
    0.00                       192  Siiri Lindholm          SavonlHS
    0.00                       193  Aino Koskinen           Ylöjärven Ryhti
    0.00                       194  Viivi Manninen          Ylöjärven Ryhti

Sarjaluettelo


NYL Naiset 8 km V

 
   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura
 
    0.00                       193  Kocergina Natalija      Club Instinktas LTU
    0.00                       194  Rai Manikala            NPL
    0.00                       195  Mari Maikku             AavasUrh
    0.00                       196  Niina Mikkonen          AavasUrh
    0.00                       197  Maria Paatero           Espoon Hiihtoseura
    0.00                       198  Tiina Idström           Inarin Yritys
    0.00                       199  Anne Kyllönen           Kainuun Hiihtoseura
    0.00                       200  Johanna Heinänen        Kuoreveden Kärki
    0.00                       201  Noora Kivikko           Lahden Hiihtoseura
    0.00                       202  Ruut Vähämetsä          Oulun Hiihtoseura
    0.00                       203  Elisa Pelttari          Pellon Ponsi
    0.00                       204  Anna-Kaisa Saari        Ylivieskan Kuula

Sarjaluettelo