Lapin mestaruus 2017

L Ä H T Ö L I S T A

Hiihdetään 2,5 km:n latua, jonka todellinen pituus tulostornin kohdalta lähdettäessä 2,8 km.

5km:n hiihtäjät 2* 2,5 km

8 km 3* 2,5 km

10 km 4*2,5 km

SM-kisojen 7,5 km:n ja 8,3 km:n ladut on valmiit, mutta niitä ei ole vielä merkattu. Kartat löytyvät SM-kisojen sivulta. Saa käydä tutustumassa.

 

© Aavasaksan Urheilijat
M8; N8; M9; N9; M10; N10; M11; N11; M12; N12; M13; N13; N14; M14; M15; N15; N16; N18; N20; NYL; M45; M55; M60; M65; M70; M16; M35; M18; M20; MYL;


M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.01.00  M8        40400662     3  Joona Ylimäki           Karihaaran Visa
11.01.30  M8                     4  Elis Lindahl            SK Gränsen
11.02.00  M8        40340988     5  Konsta Muotka           OunasvHS
11.02.30  M8        40286575     6  Jesper Torkell          Keminsuun Kisa
11.03.00  M8        40276636     7  Sebastian Palojärvi     OunasvHS

Sarjaluettelo


N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.04.30  N8        40341489    10  Minea Miettunen         Karihaaran Visa
11.05.00  N8        40357940    11  Peppi Poutanen          Karihaaran Visa
11.05.30  N8        40453929    12  Minttu Rossi            Karihaaran Visa
11.06.00  N8        40468472    13  Venla Haavisto          Sieppijärven Sisu

Sarjaluettelo


M9 Miehet 9 vuotta 1 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.07.30  M9        40179561    16  Elmeri Mäki-Runsas      OunasvHS
11.08.00  M9        40276635    17  Joel Tapio              OunasvHS

Sarjaluettelo


N9 Naiset 9 vuotta 1 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.09.30  N9                    20  Saga Pärson             Kalix SK
11.10.00  N9        40271012    21  Lumia Nurmela           OunasvHS
11.10.30  N9        40366834    22  Lotta Rossi             Karihaaran Visa
11.11.00  N9                    23  Linnea Pärson           Kalix SK

Sarjaluettelo


M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.12.30  M10       40199187    26  Veikka Muotka           OunasvHS
11.13.00  M10       40362946    27  Leimu Wäli              Inarin Yritys

Sarjaluettelo


N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.14.30  N10       40201914    30  Aada Virta              OunasvHS
11.15.00  N10                   31  Vanja Furmark           SK Gränsen
11.15.30  N10       40275586    32  Asta Jarva              OunasvHS
11.16.00  N10                   33  Ella Lindahl            SK Gränsen
11.16.30  N10       40078635    34  Veera Niskanen          Keminsuun Kisa
11.17.00  N10       40352305    35  Sofia Aarnio            Inarin Yritys
11.17.30  N10       40201911    36  Sofia Palojärvi         OunasvHS
11.18.00  N10                   37  Josefin Pärson          Kalix SK
11.18.30  N10       40216547    38  Edith Kilpiäinen        Karihaaran Visa
11.19.00  N10       40199166    39  Laura Ojala             OunasvHS
11.19.30  N10       40216545    40  Eevi Hasu               Karihaaran Visa

Sarjaluettelo


M11 Miehet 11 vuotta 2 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.21.00  M11       34565980    43  Tuukka Posio            Keminsuun Kisa
11.21.30  M11       40063938    44  Joel Niska              OunasvHS
11.22.00  M11       40121055    45  Niklas Haavisto         Sieppijärven Sisu
11.22.30  M11                   46  Theo Hapabrand          SK Gränsen
11.23.00  M11                   47  Jesper Jakobson         GSK Gällivare
11.23.30  M11       40039248    48  Veikka Mäki-Runsas      OunasvHS
11.24.00  M11       40199176    49  Pekka Tervaniemi        Inarin Yritys

Sarjaluettelo


N11 Naiset 11 vuotta 2 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.25.30  N11       40145718    52  Elina Kansanaho         OunasvHS
11.26.00  N11       34041967    53  Weera Karhumaa          One Way Pro Team
11.26.30  N11       40138431    54  Hilpi Ruotsala          OunasvHS
11.27.00  N11       34538962    55  Frida Kilpiäinen        Karihaaran Visa
11.27.30  N11       40138430    56  Heta Ruotsala           OunasvHS

Sarjaluettelo


M12 Miehet 12 vuotta 2,5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.29.00  M12       40147520    59  Jesse Lohiniva          Keminsuun Kisa
11.29.30  M12       34558366    60  Jesse Ylimäki           Karihaaran Visa
11.30.00  M12       40158487    61  Tuomas Laurikainen      Aavasaksan Kisa
11.30.30  M12       34490741    62  Johannes Paaso          Karihaaran Visa

Sarjaluettelo


N12 Naiset 12 vuotta 2,5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.32.00  N12       40209380    65  Hanna Niskanen          One Way Pro Team
11.32.30  N12       40235241    66  Emili Portti            Inarin Yritys
11.33.00  N12       40123860    67  Viivi Raudasoja         OunasvHS
11.33.30  N12       40352304    68  Ella Kämäräinen         Inarin Yritys
11.34.00  N12       40063486    69  Anni Tapio              OunasvHS

Sarjaluettelo


M13 Miehet 13 vuotta 2,5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.35.30  M13       34044045    72  Ari Pekkala             OunasvHS
11.36.00  M13       40132440    73  Miika Muotka            OunasvHS
11.36.30  M13       40071610    74  Jalmari Kansanaho       OunasvHS
11.37.00  M13       40076319    75  Konsta Similä           Kittilän Urheilijat

Sarjaluettelo


N13 Naiset 13 vuotta 2,5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.38.30  N13       34458165    78  Siiri Ruotsala          OunasvHS
11.39.00  N13       40151036    79  Heli Korpi              AavasUrh
11.39.30  N13       32801976    80  Enni Petrelius          OunasvHS
11.40.00  N13       32725133    81  Wiivi Karhumaa          One Way Pro Team
11.40.30  N13       40078634    82  Sara Niskanen           Keminsuun Kisa
11.41.00  N13       33618281    83  Seliina Manninen        OunasvHS

Sarjaluettelo


N14 Naiset 14 vuotta 2,5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.42.30  N14       33960942    86  Milla Kiviaho           Keminsuun Kisa
11.43.00  N14       34579594    87  Anni Oikarinen          Karihaaran Visa
11.43.30  N14                   88  Jasmine Pärson          Kalix SK
11.44.00  N14       33618320    89  Ansa-Lotta Ojanaho      OunasvHS
11.44.30  N14       40223431    90  Emmi Kemiläinen         Inarin Yritys
11.45.00  N14       40132436    91  Jenni Ojala             OunasvHS
11.45.30  N14       33783284    92  Sanni Pulkkinen         Karihaaran Visa
11.46.00  N14       33618278    93  Monica Kähkönen         One Way Pro Team
11.46.30  N14       32045033    94  Oili Holopainen         Keminsuun Kisa
11.47.00  N14       33783527    95  Kerttu Pirneskoski      Karihaaran Visa

Sarjaluettelo


M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.48.30  M14       34057728    98  Marko Kukkonen          Karihaaran Visa
11.49.00  M14       32639494    99  Akseli Björkstedt       Inarin Yritys
11.50.00  M14       32135587   101  Matias Riipi            Kittilän Urheilijat
11.50.30  M14       32846643   102  Jussi Rantala           OunasvHS
11.51.00  M14       34589458   103  Niko Anttola            Alatornion Pirkat

Sarjaluettelo


M15 Miehet 15 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.52.30  M15       34419557   106  Ilari Kansanaho         OunasvHS
11.53.00  M15       40063467   107  Waltteri Karhumaa       One Way Pro Team
11.53.30  M15       31265186   108  Timi Heiskanen          OunasvHS
11.54.00  M15       31259671   109  Aabel Lehtoranta        One Way Pro Team
11.54.30  M15       32045185   110  Joakim Aikioniemi       OunasvHS
11.55.00  M15       33306328   111  Jarkko Kukkonen         Karihaaran Visa

Sarjaluettelo


N15 Naiset 15 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
11.56.30  N15       34262393   114  Reija Ahola             Karihaaran Visa
11.57.00  N15       33618265   115  Emilia Kähkönen         One Way Pro Team
11.57.30  N15       32045017   116  Mette Ojala             Keminsuun Kisa
11.58.00  N15       31293132   117  Hanna Havela            OunasvHS
11.58.30  N15       40078923   118  Olivia Alapuranen       AavasUrh
11.59.00  N15       32397215   119  Salla Kunnari           Aavasaksan Kisa
11.59.30  N15       31122261   120  Johanna Alanenpää       AavasUrh
12.00.00  N15       33306331   121  Minna Kukkonen          Karihaaran Visa
12.00.30  N15       40068342   122  Emilia Irvankoski       OunasvHS
12.01.00  N15       33609902   123  Jonna Vestenius         Karihaaran Visa
12.01.30  N15       40135452   124  Piia Juola              OunasvHS

Sarjaluettelo


N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.03.00  N16       31974079   127  Elisa Reijonen          OunasvHS
12.03.30  N16       32135202   128  Hilla Portti            Inarin Yritys
12.04.00  N16       32860797   129  Henna Hamari            OunasvHS
12.04.30  N16       32070639   130  Anni-Maija Laurikainen  Aavasaksan Kisa
12.05.00  N16       32846546   131  Aino Rantala            OunasvHS
12.05.30  N16       34490754   132  Pauliina Paaso          Karihaaran Visa
12.06.00  N16       31883526   133  Johanna Isojärvi        OunasvHS
12.06.30  N16       31943615   134  Aila-Alisa Aikioniemi   OunasvHS

Sarjaluettelo


N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.08.00  N18       40073771   137  Eveliina Regina         Keminsuun Kisa
12.08.30  N18       33897633   138  Oona-Maria Similä       Kittilän Urheilijat
12.09.00  N18       32745223   139  Ella Anttola            Alatornion Pirkat
12.09.30  N18       31049726   140  Elina Tikkanen          Keminsuun Kisa
12.10.00  N18       32169388   141  Eveliina Toivanen       Karihaaran Visa
12.10.30  N18       32745359   142  Venla Taulavuori        Alatornion Pirkat
12.11.00  N18       33960939   143  Essi Kiviaho            Keminsuun Kisa
12.11.30  N18       31400572   144  Kaisa Salminen          AavasUrh
12.12.00  N18       34546200   145  Inka-Olivia Similä      Kittilän Urheilijat

Sarjaluettelo


N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.13.30  N20       27430381   148  Essi Heikka             Aavasaksan Kisa
12.14.00  N20       29989885   149  Jonna Niskanen          One Way Pro Team
12.14.30  N20       30251780   150  Alisa Toivanen          Karihaaran Visa
12.15.00  N20       30047910   151  Sara Simonen            Alatornion Pirkat

Sarjaluettelo


NYL Naiset 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.16.30  NYL       24620961   154  Jonna Kariniemi         OunasvHS
12.17.00  NYL       32135422   155  Janina Virta            Inarin Yritys
12.17.30  NYL       26127912   156  Heini Hokkanen          Kangasniemen Kalske
12.18.00  NYL       27530951   157  Marjaana Pitkänen       Oulun Hiihtoseura
12.18.30  NYL       26357698   158  Inka Komonen            Nastolan Naseva
12.19.00  NYL       27222638   159  Elisa Pelttari          Pellon Ponsi
12.19.30  NYL       26307156   160  Iina Ahokas             Nastolan Naseva
12.20.00  NYL       26501169   161  Krista Lehtola          OunasvHS
12.20.30  NYL       27497366   162  Eevakaisa Loukusa       SiilHS
12.21.00  NYL       27469352   163  Henna Kallunki          OunasvHS

Sarjaluettelo


M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.22.00  M45       40220279   165  Mika Mörsäri            Keminsuun Kisa
12.22.30  M45       40227765   166  Pauli Ranta             Muonion Kiri
12.23.00  M45       34435311   167  Teuvo Kuusela           Keminsuun Kisa

Sarjaluettelo


M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.24.00  M55       25579134   169  Pekka Selkälä           RovanMarat
12.24.30  M55       27525445   170  Markku Ollila           Alatornion Pirkat
12.25.00  M55       23593785   171  Esa Wasenius            Keminsuun Kisa

Sarjaluettelo


M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.26.00  M60       40229941   173  Veikko Imponen          KemijärvUrh
12.26.30  M60       27476662   174  Velu Kallunki           RovanMarat
12.27.00  M60       27535215   175  Jouni Palojärvi         KemijärvUrh
12.27.30  M60       29038286   176  Hannu Rautio            RovanMarat

Sarjaluettelo


M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.28.00  M65       27545454   177  Jouni Roivainen         RovanMarat

Sarjaluettelo


M70 Miehet 70 vuotta 5 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.28.30  M70       27508705   178  Mauri Miettunen         Karihaaran Visa
12.29.00  M70       27559084   179  Kai Saksi               MuonTunt-Veik

Sarjaluettelo


M16 Miehet 16 vuotta 8 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.30.30  M16       30394281   182  Eemil Lehtoranta        One Way Pro Team

Sarjaluettelo


M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.31.30  M35       34455634   184  Ilkka Ruotsala          Kittilän Urheilijat
12.32.00  M35       27591602   185  Janne Vasenius          RovanMarat

Sarjaluettelo


M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.33.00  M18       32934076   187  Ilmari Kansanaho        OunasvHS
12.33.30  M18       29572069   188  Kristian Väänänen       RovanMarat

Sarjaluettelo


M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.35.00  M20       27563957   191  Samuli Sulisalo         Karihaaran Visa
12.35.30  M20       27585511   192  Eero Vuollet            Posion Pyrintö
12.36.00  M20       29384574   193  Oskari Heinikoski       Karihaaran Visa
12.36.30  M20       30155048   194  Kimmo Hyvärinen         Keminsuun Kisa
12.37.00  M20       29685697   195  Akseli Kuusimaa         HollUrh-46
12.37.30  M20       29614163   196  Väinö Pääkkölä          Sieppijärven Sisu

Sarjaluettelo


MYL Miehet 10 km V

 
   Lähtö  Sarja     Lisenssi  Nro   Nimi                    Seura
 
12.39.00  MYL 10    27525209   199  Antti Ojansivu          Jämin Jänne
12.39.30  MYL 10    27428461   200  Juho Friman             Inarin Yritys
12.40.00  MYL 10    28948380   201  Jonne Maunu             Keminsuun Kisa
12.40.30  MYL 10    21612341   202  Markus Hietanen         OunasvHS
12.41.00  MYL 10    27426528   203  Max Enbuske             Keminsuun Kisa
12.41.30  MYL 10    24264152   204  Niila Ahokas            Inarin Yritys
12.42.00  MYL 10    21465640   205  Antti Haahti            OunasvHS
12.42.30  MYL 10    23855436   206  Harri Niemi             Jämin Jänne
12.43.00  MYL 10    40342841   207  Niklas Niska            OunasvHS
12.43.30  MYL 10    25132283   208  Juho Riipi              Inarin Yritys
12.44.00  MYL 10    40357823   209  Morten Priks            OunasvHS
12.44.30  MYL 10    21498413   210  Ristomatti Hakola       Jämin Jänne
12.45.00  MYL 10    22954833   211  Lauri Pyhäjärvi         OunasvHS
12.45.30  MYL 10    29556425   212  Ville Karasti           Posion Pyrintö
12.46.00  MYL 10    22471565   213  Ari Luusua              OunasvHS
12.46.30  MYL 10    27557727   214  Ville-Petteri Saarela   Keminsuun Kisa
12.47.00  MYL 10    22119610   215  Niko Koskela            Ilmajoen Kisailijat
12.47.30  MYL 10    33246310   216  Teemu Pekkala           OunasvHS
12.48.00  MYL 10    25897476   217  Petri Alatalo           Inarin Yritys
12.48.30  MYL 10    40466202   218  Samu Pietiläinen        AavasUrh
12.49.00  MYL 10    27564901   219  Tero Similä             OunasvHS

Sarjaluettelo