FIS 55. Ainivaaran hiihdot 6.4.2015

L Ä H T Ö L I S T A

© Aavasaksan Urheilijat
N08; M08; N09; M09; N10; M10; N11; M11; N12; M12; N13; M13; N14; M14; N15; N16; M15; M16; N18; N20; NYL; N45; M65; M55; M45; M35; M18; M20; MYL;

Naiset 8 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Sarja     FIS-code  Nro   Nimi                    Seura
10.01.00  N08                    3  Hanni Koski             Kangasalan Kisa
10.01.30  N08                    4  Jutta Mattila           Himangan Urheilijat
10.02.00  N08                    5  Aino Aarnio             Ylöjärven Ryhti
10.02.30  N08                    6  Sanni Tyyskä            Oulaisten Huima
10.03.00  N08                    7  Aada Virta              OunasvHS
10.03.30  N08                    8  Julia Rantala           Kangasalan Kisa
10.04.00  N08                    9  Saana-Mari Ekström      Muonion Kiri
10.04.30  N08                   10  Helmi Koskela           Ylöjärven Ryhti
10.05.00  N08                   11  Hanna Rantala           OunasvHS
10.05.30  N08                   12  Eevi Hasu               Karihaaran Visa
10.06.00  N08                   13  Ester Nybacka           IK Falken
Sarjaluettelo

Miehet 8 vuotta 1.5 km V

10.07.30  M08                   16  Justus Vihinen          Espoon Hiihtoseura
10.08.00  M08                   17  Jaakko Jussila          HonkSeudUrh
10.08.30  M08                   18  Juuso Ylisiurua         Kangasalan Kisa
10.09.00  M08                   19  Onni Hirsivaara         Karihaaran Visa
10.09.30  M08                   20  Onni Kukkonen           Oulun Hiihtoseura
10.10.00  M08                   21  Elmeri Mäki-Runsas      OunasvHS
10.10.30  M08                   22  Erkka Petrelius         OunasvHS
10.11.00  M08                   23  Joel Tapio              OunasvHS
10.11.30  M08                   24  Konsta Juutinen         Paltamon Urheilijat
10.12.00  M08                   25  Aatu Paaso              Sievin Sisu
10.12.30  M08                   26  Tomas Mehtonen          Ähtärin Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 9 vuotta 1.5 km V

10.14.00  N09                   29  Helmi Korpi             AavasUrh
10.14.30  N09                   30  Elina Kansanaho         OunasvHS
10.15.00  N09                   31  Ilona Rantakömi         Lahden Hiihtoseura
10.15.30  N09       0           32  Anlourdees Veerpalu     EST
Sarjaluettelo

Miehet 9 vuotta 1.5 km V

10.17.00  M09                   35  Ville Nybacka           IK Falken
10.17.30  M09                   36  Ronni Mäntyranta        Oulun Hiihtoseura
10.18.00  M09                   37  Veikka Mäki-Runsas      OunasvHS
10.18.30  M09       0           38  Walter Nordmark         SWE
10.19.00  M09                   39  Frans Pylkkänen         Keravan Urheilijat
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 1.5 km V

10.20.00  N10                   41  Katriina Vuollet        Kempeleen Kiri
10.20.30  N10                   42  Lina Nybacka            IK Falken
10.21.00  N10       0           43  Anna Svahn              SWE
10.21.30  N10                   44  Ada Aarnio              Ylöjärven Ryhti
10.22.00  N10                   45  Anni Tapio              OunasvHS
10.22.30  N10                   46  Elsa Hasu               Karihaaran Visa
10.23.00  N10                   47  Viivi Raudasoja         OunasvHS
10.23.30  N10                   48  Melina Rantala          Kangasalan Kisa
10.24.00  N10                   49  Jenni Enbuska           AavasUrh
10.24.30  N10                   50  Alissa Oja              Himangan Urheilijat
10.25.00  N10                   51  Ellen Kurth             AavasUrh
10.25.30  N10                   52  Hanna Niskanen          Alatornion Pirkat
10.26.00  N10                   53  Anniina Hyvönen         Mäntsälän Urheilijat
10.26.30  N10       0           54  Stella Truu             EST
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 1.5 km V

10.28.00  M10                   57  Riku Mikkola            Simon Kiri
10.28.30  M10                   58  Jesse Ylimäki           Karihaaran Visa
10.29.00  M10                   59  Tuomas Laurikainen      Aavasaksan Kisa
10.29.30  M10                   60  Johannes Paaso          Simon Kiri
10.30.00  M10                   61  Pyry Selin              Keravan Urheilijat
10.30.30  M10                   62  Ilmari Paavalniemi      Karihaaran Visa
10.31.00  M10                   63  Kaapo Paaso             Sievin Sisu
Sarjaluettelo

Naiset 11 vuotta 1.5 km V

10.32.30  N11                   66  Enni Petrelius          OunasvHS
10.33.00  N11                   67  Enni-Sofia Saari        Ylivieskan Kuula
10.33.30  N11                   68  Hanna Soronen           Iin Hiihtoseura
10.34.00  N11                   69  Lotte-Line Ekström      Muonion Kiri
10.34.30  N11                   70  Seliina Manninen        OunasvHS
10.35.00  N11                   71  Venla Heinimaa          Kangasalan Kisa
10.35.30  N11                   72  Nella Kurth             AavasUrh
10.36.00  N11                   73  Rosa Niittyviita        One Way Pro Team
10.36.30  N11                   74  Heli Korpi              AavasUrh
10.37.00  N11                   75  Veera Olkkonen          Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 11 vuotta 1.5 km V

10.38.30  M11                   78  Juho Keskinen           Kangasalan Kisa
10.39.00  M11       0           79  Olle Ilmar Jaama        EST
10.39.30  M11                   80  Jalmari Kansanaho       OunasvHS
10.40.00  M11       0           81  Edwin Nordmark          SWE
10.40.30  M11                   82  Totte Välkki            Kangasalan Kisa
10.41.00  M11                   83  Jaakko Salomäki         Keravan Urheilijat
10.41.30  M11                   84  Pauli Vuorma            Liperin Hiihtoseura
10.42.00  M11                   85  Mikael Koivisto         Keravan Urheilijat
10.42.30  M11                   86  Konsta Similä           Kittilän Urheilijat
10.43.00  M11                   87  Veeti Kortehisto        SeinäjHS
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 1.5 km V

10.44.30  N12                   90  Helmi Kukkonen          Oulun Hiihtoseura
10.45.00  N12                   91  Ansa Hakala             KontUrh
10.45.30  N12                   92  Saana Paavalniemi       Karihaaran Visa
10.46.00  N12                   93  Venla Järvelä           Paltamon Urheilijat
10.46.30  N12                   94  Anna Korpi              AavasUrh
10.47.00  N12                   95  Victoria Knape          Espoon Hiihtoseura
10.47.30  N12                   96  Kerttu Pirneskoski      Karihaaran Visa
10.48.00  N12                   97  Milla Kiviaho           Keminsuun Kisa
10.48.30  N12                   98  Vilma Rantala           Kangasalan Kisa
10.49.00  N12                   99  Maija Tiainen           Kerimäen Urheilijat
10.50.00  N12                  101  Enni Levanen            Lahden Hiihtoseura
10.50.30  N12                  102  Oili Holopainen         Keminsuun Kisa
10.51.00  N12                  103  Siiri Rasimus           HuhtHiiht2000
10.51.30  N12                  104  Annika Mikkola          Simon Kiri
10.52.00  N12                  105  Matilda Koivuranta      Kuivasjärven Aura
10.52.30  N12                  106  Ronja Pöyhönen          Puijon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 1.5 km V

10.54.00  M12                  109  Jussi Rantala           OunasvHS
10.54.30  M12                  110  Marko Kukkonen          Simon Kiri
10.55.00  M12                  111  Danil Schröder          Lahden Hiihtoseura
10.55.30  M12                  112  Atte Rahikkala          Kempeleen Kiri
10.56.00  M12                  113  Santeri Kirjavainen     Keuruun kisailijat
10.56.30  M12                  114  Roni Kinnunen           KinnKinuskTeam
10.57.00  M12                  115  Matias Riipi            Kittilän Urheilijat
10.57.30  M12                  116  Niko Anttola            Alatornion Pirkat
10.58.00  M12                  117  Eero Rantala            Vehkalahden Veikot
10.58.30  M12                  118  Markus Saaranen         Viitasaaren Viesti
10.59.00  M12       0          119  Leo Svahn               SWE
10.59.30  M12                  120  Atte Kortehisto         SeinäjHS
11.00.00  M12                  121  Oskari Toivanen         Lahden Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 13 vuotta 2.5 km V

11.00.30  N13                  122  Roosa Karppinen         OunasvHS
11.01.00  N13                  123  Hanna Lundberg          SWE
11.01.30  N13                  124  Henna Korpi             AavasUrh
11.02.00  N13                  125  Kaarina Nurminen        Kangasalan Kisa
11.02.30  N13                  126  Salla Kunnari           Aavasaksan Kisa
11.03.00  N13       0          127  Johanna Udras           EST
11.03.30  N13                  128  Mette Ojala             Keminsuun Kisa
11.04.00  N13                  129  Hanna Havela            OunasvHS
11.04.30  N13       0          130  Brita Peerna            EST
11.05.00  N13       0          131  Sofia Lundkvist         SWE
11.05.30  N13                  132  Josephine Sundqvist     IF Minken
11.06.00  N13                  133  Johanna Alanenpää       AavasUrh
11.06.30  N13                  134  Jonna Vestenius         Karihaaran Visa
11.07.00  N13                  135  Piia Juola              OunasvHS
11.07.30  N13                  136  Iitu Vuorma             Liperin Hiihtoseura
11.08.00  N13       0          137  Sandra Didvig           EST
11.08.30  N13                  138  Emilia Irvankoski       OunasvHS
11.09.00  N13                  139  Minna Kukkonen          Simon Kiri
11.09.30  N13                  140  Nita Paaso              Sievin Sisu
11.10.00  N13                  141  Kristiina Rantakömi     Lahden Hiihtoseura
11.10.30  N13                  142  Laura Kankkunen         Keravan Urheilijat
11.11.00  N13       0          143  Pauliine Puusaar        EST
11.11.30  N13                  144  Salla Tyyskä            Oulaisten Huima
11.12.00  N13       0          145  Gerda Narusk            EST
Sarjaluettelo

Miehet 13 vuotta 2.5 km V

11.13.30  M13                  148  Valtteri Heinimaa       Kangasalan Kisa
11.14.00  M13                  149  Paulus Mehtonen         Ähtärin Urheilijat
11.14.30  M13       33136404   150  Akseli Lindgren         Liedon Luja
11.15.00  M13                  151  Jarkko Kukkonen         Simon Kiri
11.15.30  M13                  152  Niko Keskinen           Kangasalan Kisa
11.16.00  M13       33893530   153  Niklas Ekström          Liedon Luja
11.16.30  M13                  154  Joakim Aikioniemi       OunasvHS
11.17.00  M13                  155  Saku Lohiniva           Keminsuun Kisa
11.17.30  M13                  156  Onni Koskela            Ylöjärven Ryhti
11.18.00  M13                  157  Matias Hyvönen          Mäntsälän Urheilijat
11.18.30  M13                  158  Jaakko Mattila          Himangan Urheilijat
11.19.00  M13                  159  Vili Olkkonen           Kangasalan Kisa
11.19.30  M13       0          160  Anders Veerpalu         EST
11.20.00  M13       0          161  Tobias Snell            SWE
11.20.30  M13       0          162  Kaspar Päärson          EST
11.21.00  M13                  163  Ilari Kansanaho         OunasvHS
11.21.30  M13                  164  Otso Kolehmainen        Lahden Hiihtoseura
11.22.00  M13       0          165  Victor Majbäck          SWE
11.22.30  M13                  166  Jasper Saarinen         Lahden Hiihtoseura
11.23.00  M13                  167  Tuukka Ylisiurua        Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 2.5 km V

11.24.30  N14                  170  Ella Levanen            Lahden Hiihtoseura
11.25.00  N14       0          171  Kaidy Kaasiku           EST
11.25.30  N14                  172  Vilma-Leena Virtanen    Vehkalahden Veikot
11.26.00  N14       0          173  Isabella Kelder         EST
11.26.30  N14                  174  Pauliina Paaso          Simon Kiri
11.27.30  N14       0          176  Kerstin Ojavee          EST
11.28.00  N14                  177  Henna Hamari            OunasvHS
11.28.30  N14                  178  Eerika Salomäki         Keravan Urheilijat
11.29.00  N14                  179  Aila-Alisa Aikioniemi   OunasvHS
11.29.30  N14                  180  Saara Juutinen          Paltamon Urheilijat
11.30.00  N14                  181  Elisa Reijonen          OunasvHS
11.30.30  N14                  182  Marjaana Jussila        HonkSeudUrh
11.31.00  N14                  183  Aino Huttunen           Lahden Hiihtoseura
11.31.30  N14                  184  Milja Rantala           Kangasalan Kisa
11.32.00  N14       33789521   185  Salla Lindgren          Liedon Luja
11.32.30  N14                  186  Anni-Maija Laurikainen  Aavasaksan Kisa
11.33.00  N14                  187  Olivia Lammivaara       Espoon Hiihtoseura
11.33.30  N14                  188  Venla Rantala           Vehkalahden Veikot
11.34.00  N14                  189  Niina Holmström         Iin Hiihtoseura
11.34.30  N14                  190  Aino Rantala            OunasvHS
11.35.00  N14                  191  Sara Niittyviita        One Way Pro Team
11.35.30  N14       0          192  Piibe-Lotte Volke       EST
11.36.00  N14                  193  Mikaela Karjalainen     Lahden Hiihtoseura
11.36.30  N14       0          194  Keidy Kaasiku           EST
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 2.5 km V

11.38.00  M14                  197  Eero Mannila            Saloisten Reipas
11.38.30  M14                  198  Konsta Toivomäki        Rajamäen Kehitys
11.39.00  M14                  199  Matias Ylisiurua        Kangasalan Kisa
11.39.30  M14       0          200  Hans-Kristen Reinvald   EST
11.40.00  M14                  201  Akseli Nuutinen         Lahden Hiihtoseura
11.40.30  M14                  202  Juho Syrjäläinen        KankUrh
11.41.00  M14                  203  Eetu Petrelius          OunasvHS
11.41.30  M14                  204  Niko Mikkola            Simon Kiri
11.42.00  M14                  205  Lasse Hietaoja          KankUrh
11.42.30  M14                  206  Eero Peltola            Lahden Hiihtoseura
11.43.00  M14                  207  Saku Siren              Kempeleen Kiri
11.43.30  M14       0          208  Santeri Koivisto        Kuhmo-Ski
Sarjaluettelo

Naiset 15 vuotta 2.5 km V

11.45.00  N15                  211  Jemina Böök             Karihaaran Visa
11.45.30  N15                  212  Inka-Olivia Similä      Kittilän Urheilijat
11.46.00  N15                  213  Lotta Välkki            Kangasalan Kisa
11.46.30  N15       0          214  Moa Majbäck             SWE
11.47.00  N15                  215  Rita Kinnunen           Reisjärven Pilke
11.47.30  N15                  216  Kaisa Salminen          AavasUrh
11.48.00  N15                  217  Erika Pulkkinen         Kangasalan Kisa
11.48.30  N15                  218  Essi Kiviaho            Keminsuun Kisa
11.49.00  N15       0          219  Astrid Erik             EST
11.49.30  N15                  220  Oona Sydänmaa           Anjalan Liitto
11.50.00  N15                  221  Elina Tikkanen          Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 2.5 km V

11.50.30  N16                  222  Sara Thyni              SWE
11.51.00  N16                  223  Märtha Lindmark         SWE
11.51.30  N16                  224  Eveliina Regina         Keminsuun Kisa
11.52.00  N16                  225  Jonna Pakola            Kosken Kaiku
11.52.30  N16                  226  Alina Hanhiniemi        Noormarkun Nopsa
11.53.00  N16                  227  Oona-Maria Similä       Kittilän Urheilijat
11.53.30  N16       0          228  Linn Svahn              SWE
11.54.00  N16                  229  Meeri Silvasti          KontUrh
11.54.30  N16                  230  Samina Nummi            Espoon Hiihtoseura
11.55.00  N16                  231  Sarita Nieminen         Viialan Viri
11.55.30  N16                  232  Elina Kinnunen          Kalannin Vankka
11.56.00  N16                  233  Tanja Heinjoki          HuhtHiiht2000
11.56.30  N16                  234  Iida-Livia Miettunen    Simon Kiri
11.57.00  N16                  235  Alina Heikka            Aavasaksan Kisa
11.57.30  N16                  236  Ella Anttola            Alatornion Pirkat
11.58.00  N16       3185740    237  Josefiina Böök          Karihaaran Visa
11.58.30  N16       3395114    238  Stine-Lise Truu         EST
11.59.00  N16                  239  Reetta Silvasti         Puijon Hiihtoseura
11.59.30  N16                  240  Riina Hanhiniemi        Noormarkun Nopsa
Sarjaluettelo

Miehet 15 vuotta 5 km V

12.01.00  M15       0          243  Andre Viitkin           EST
12.01.30  M15       0          244  Petteri Koivisto        Kuhmo-Ski
12.02.00  M15                  245  Miska Poikkimäki        Sievin Sisu
12.02.30  M15                  246  Topias Riipi            Kittilän Urheilijat
12.03.00  M15                  247  Oskari Juutinen         Paltamon Urheilijat
12.03.30  M15                  248  Eelis Hakala            KontUrh
12.04.00  M15                  249  Jussi Jussila           HonkSeudUrh
12.04.30  M15                  250  Joonas Leppä            Kuoreveden Kärki
12.05.00  M15                  251  Eerik Nurminen          Kangasalan Kisa
12.05.30  M15                  252  Simeon Manninen         OunasvHS
12.06.00  M15                  253  Juuso Mattila           Himangan Urheilijat
12.06.30  M15       0          254  Filip Öberg             SWE
12.07.00  M15                  255  Johannes Vuorela        YlistKilp-Velj
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 5 km V

12.08.30  M16                  258  Alex Svartsjö           IF Femman
12.09.00  M16                  259  Visa Joenperä           Valkeakosken Haka
12.09.30  M16                  260  Ilmari Kansanaho        OunasvHS
12.10.00  M16                  261  Jaroslav Korbelar       CZE
12.10.30  M16                  262  Antton Koivisto         Keravan Urheilijat
12.11.00  M16                  263  Kristian Jänkälä        RovanMarat
12.11.30  M16                  264  Matias Mehtonen         Ähtärin Urheilijat
12.12.00  M16                  265  Anton Damlin            IF Femman
12.12.30  M16       0          266  Christopher Kalev       EST
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km V

12.14.00  N18       3506008    269  Emma Ribom              SWE
12.14.30  N18       3185558    270  Sara Simonen            One Way Pro Team
12.15.00  N18                  271  Evelina Niemi           SWE
12.15.30  N18       3185625    272  Sanni Alatalo           Lempäälän Kisa
12.16.00  N18       3185687    273  Heidi Hamari            OunasvHS
12.16.30  N18                  274  Laura Kukkonen          Oulun Hiihtoseura
12.17.00  N18       3185667    275  Essi Heikka             Aavasaksan Kisa
12.17.30  N18       3505988    276  Ottila Niemi            SWE
12.18.00  N18       3185701    277  Tuulia Kinnunen         Oulun Hiihtoseura
12.18.30  N18       3155344    278  Tereza Beranova         CZE
12.19.00  N18       3506125    279  Johanna Lundkvist       SWE
12.19.30  N18       3185634    280  Erika Reijonen          OunasvHS
12.20.00  N18                  281  Taika Nummi             Espoon Hiihtoseura
12.20.30  N18       0          282  Maja Majbäck            SWE
12.21.00  N18       3185663    283  Matilda Lammi           Oulun Hiihtoseura
12.21.30  N18       3185688    284  Emmi Lämsä              Alatornion Pirkat
12.22.00  N18       3506019    285  Matilda Jönsson         SWE
12.22.30  N18       3185610    286  Anni Alakoski           Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 5 km V

12.24.00  N20       3185498    289  Jonna Kariniemi         OunasvHS
12.24.30  N20       3185738    290  Anniina Saarela         AavasUrh
12.25.00  N20       3185575    291  Johanna Pykäläinen      Liperin Hiihtoseura
12.25.30  N20       3185706    292  Ellinor Sundqvist       IF Minken
12.26.00  N20       3665072    293  Viktoryia Antsipenka    BLR
12.26.30  N20       3185534    294  Jenni Hildén            HuhtHiiht2000
12.27.00  N20       3155288    295  Andrea Klementova       CZE
12.27.30  N20       3185603    296  Anna-Kaisa Saari        Ylivieskan Kuula
12.28.00  N20       3185668    297  Tanja Kellokumpu        Tupoksen Tuisku
12.28.30  N20       3155318    298  Jana Adamkova           CZE
12.29.00  N20       3185548    299  Mira Haapalainen        Maaningan Mahti
12.29.30  N20       3395086    300  Anette Veerpalu         Reisjärven Pilke
12.30.00  N20       3185615    301  Vilma Jylhä             Juvan Urheilijat
12.30.30  N20       3185565    302  Veera Lassheikki        Aavasaksan Kisa
12.31.00  N20       3665066    303  Krystsina Patapovich    BLR
12.31.30  N20       3185492    304  Emilia Myllykoski       Noormarkun Nopsa
12.32.00  N20       3185617    305  Anni Kaipainen          Juvan Urheilijat
12.32.30  N20       3225018    306  Fern Cates              GBR
Sarjaluettelo

Naiset 5 km V

12.33.00  NYL       3185368    307  Pauliina Kietäväinen    OunasvHS
12.33.30  NYL       3185316    308  Iina Ahokas             Nastolan Naseva
12.34.00  NYL       3185414    309  Noora Kivikko           Lahden hiihtoseura
12.34.30  NYL       3185128    310  Tiina Idström           Inarin Yritys
12.35.00  NYL       3185501    311  Krista Niiranen         Liperin Hiihtoseura
12.35.30  NYL       3505719    312  Clara Auland            SWE
12.36.00  NYL       3185137    313  Anne Kyllönen           Kainuun hiihtoseura
12.36.30  NYL       3185350    314  Janita Luttunen         Oulun Hiihtoseura
12.37.00  NYL       3185356    315  Tiia Uusi-Autti         OunasvHS
12.37.30  NYL       3665046    316  Maryia Nedyukhina       BLR
12.38.00  NYL       3555036    317  Anda Muizhniece         LAT
12.38.30  NYL       3665059    318  Ina Lukonina            BLR
12.39.00  NYL       3185363    319  Eevakaisa Loukusa       SiilHS
12.39.30  NYL       3185023    320  Anne Mäkinen            TarvUrh
12.40.00  NYL       3395035    321  Laura Alba              Lahden Hiihtoseura
12.40.30  NYL       3665023    322  Valiantsina Kaminskaya  BLR
12.41.00  NYL       3185182    323  Erika Utriainen         Oulun Hiihtoseura
12.41.30  NYL       3185290    324  Elisa Pelttari          Pellon Ponsi
12.42.00  NYL       73098437   325  Lovisa Modig            SWE
12.42.30  NYL       3185535    326  Janika Utriainen        Oulun Hiihtoseura
12.43.00  NYL       3505812    327  Helena Lundkvist        SWE
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 5 km V

12.44.30  N45                  330  Arja Ekdahl             Utajärven urheilijat
12.45.00  N45                  331  Tuula Rasimus           HuhtHiiht2000
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 5 km V

12.46.00  M65                  333  Kalle Saapunki          Kuusamon Eräveikot
12.46.30  M65                  334  Jouni Roivainen         RovanMarat
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km V

12.48.00  M55                  337  Veikko Mannermaa        Utajärven urheilijat
12.48.30  M55                  338  Esa Wasenius            Keminsuun Kisa
12.49.00  M55                  339  Jorma Aalto             Iin Urheilijat
12.49.30  M55                  340  Pentti Mäkinen          Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 5 km V

12.51.00  M45                  343  Juha Julkunen           Keminsuun Kisa
12.51.30  M45       3180426    344  Stefan Storvall         IK Kronan
12.52.00  M45                  345  Pasi Lounasaho          Vantaan Hiihtoseura
12.52.30  M45                  346  Teuvo Kuusela           Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km V

12.54.00  M35                  349  Janne Vasenius          RovanMarat
12.54.30  M35       0          350  Petri Koivisto          Kuhmo-Ski
12.55.00  M35                  351  Ilkka Nurminen          Kangasalan Kisa
12.55.30  M35                  352  Toni Ylimäki            Karihaaran Visa
12.56.00  M35                  353  Mika Mörsäri            Keminsuun Kisa
12.56.30  M35       0          354  Andrus Veerpalu         EST
12.57.00  M35                  355  Antti-Jussi Pylkkänen   Keravan Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km V

12.58.30  M18       3390209    358  Karl Rabakukk           EST
12.59.00  M18       3181135    359  Hannu Lakkapää          Aavasaksan Kisa
12.59.30  M18       3390200    360  Martin Luts             EST
13.00.00  M18                  361  Viljami Irva            Aavasaksan Kisa
13.00.30  M18       3390200    362  Martin Luts             EST
13.01.00  M18       3181133    363  Lauri Mannila           Saloisten Reipas
13.01.30  M18       3390208    364  Henri Ahiäinen          EST
13.02.00  M18                  365  Tuomas Notko            OunasvHS
13.02.30  M18       3181173    366  Samuli Sulisalo         Karihaaran Visa
13.03.00  M18       3181160    367  Verneri Poikonen        Äänekosken Huima
13.03.30  M18                  368  Kimmo Hyvärinen         Keminsuun Kisa
13.04.00  M18       3181170    369  Benjamin Sundqvist      IF Minken
13.04.30  M18       3150647    370  Vladimir Slofar         CZE
13.05.00  M18       3390207    371  Henri Roos              EST
13.05.30  M18       3181161    372  Santeri Pirneskoski     Karihaaran Visa
13.06.00  M18       3181090    373  Väinö Pääkkölä          Sieppijärven Sisu
13.06.30  M18       3390224    374  Kaarel Karri            EST
13.07.00  M18       3150652    375  Jan Pekar               CZE
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km V

13.08.30  M20       3220037    378  Sam Cairns              GBR
13.09.00  M20       3181136    379  Ville Uusimäki          Aavasaksan Kisa
13.09.30  M20       3180984    380  Lauri Lepistö           Kouvolan Hiihtoseura
13.10.00  M20       3660100    381  Mikita Maslouski        BLR
13.10.30  M20       3180863    382  Waltteri Vinkanharju    Vantaan Hiihtoseura
13.11.00  M20       3181045    383  Viljami Kirjavainen     Keuruun kisailijat
13.11.30  M20       3780048    384  Deivydas Klisevivius    LIT
13.12.00  M20       3180990    385  Juuso Haarala           Gamlakarleby IF
13.12.30  M20       3181218    386  Leevi Mutru             Lahden Hiihtoseura
13.13.00  M20       3390185    387  Toomas Kollo            EST
13.13.30  M20       3181015    388  Karri Hakala            YlistKilp-Velj
13.14.00  M20       3390188    389  Kaarel Gõrge            EST
13.14.30  M20       3181031    390  Jyri Takanen            Kouvolan Hiihtoseura
13.15.00  M20       3180982    391  Lauri Pyhäjärvi         OunasvHS
13.15.30  M20       3780036    392  Stepan Terentjev        LIT
13.16.00  M20       3220029    393  Gregor Young            GBR
13.16.30  M20       3780033    394  Tautvydas Strolia       LIT
Sarjaluettelo

Miehet 10 km V

13.17.00  MYL                  395  Karl Edenroth           SWE
13.17.30  MYL       3i80519    396  Niila Ahokas            Nastolan Naseva
13.18.00  MYL       3660076    397  Aliaksandr Saladkou     BLR
13.18.30  MYL       3390164    398  Andreas Veerpalu        EST
13.19.00  MYL       3422245    399  Joergen Ulvang          NOR
13.19.30  MYL       3390167    400  Alvar Alev              EST
13.20.00  MYL       3180425    401  Eric Storvall           IK Kronan
13.20.30  MYL       3180695    402  Juho Friman             Inarin Yritys
13.21.00  MYL       3390187    403  Martin Remmelg          EST
13.21.30  MYL       3150473    404  Matej Kubina            Oulun Hiihtoseura
13.22.00  MYL       3180487    405  Ville-Petteri Saarela   Keminsuun Kisa
13.22.30  MYL       3180566    406  Topi Kuorelahti         Äänekosken Huima
13.23.00  MYL       3660091    407  Pavel Maruha            BLR
13.23.30  MYL       3500794    408  Jens Andersson          SWE
13.24.00  MYL       3180144    409  Reima Idström           Inarin Yritys
13.24.30  MYL       3780027    410  Lukas Jakeliunas        LIT
13.25.00  MYL       3180034    411  Johan Gustafsson        Borgå Akilles
13.25.30  MYL       3180934    412  Antti Kartano           Kyrön Voima
13.26.00  MYL       3390003    413  Peeter Kümmel           EST
13.26.30  MYL       3180614    414  Jari Huhta              HollUrh-46
13.27.00  MYL       3180538    415  Jonne Seppänen          Oulun Hiihtoseura
13.27.30  MYL       3422246    416  Krister Pedersen        NOR
13.28.00  MYL       3180553    417  Niko Koskela            Kurikan Ryhti
13.28.30  MYL       3500324    418  Mikael Norberg          SWE
13.29.00  MYL       3660083    419  Dzmitry Yakimenka       BLR
13.29.30  MYL       3180252    420  Tommi Lavonen           Anjalan Liitto
13.30.00  MYL       3180218    421  Jani Simola             Mikkelin Hiihtäjät
13.30.30  MYL                  422  Miklas Sorvari          RovanMarat
13.31.00  MYL       3501188    423  Simon Öberg             SWE
13.31.30  MYL       3180557    424  Perttu Hyvärinen        RiistUrh
13.32.00  MYL       3180033    425  Joachim Gustafsson      Borgå Akilles
13.32.30  MYL       3180535    426  Iivo Niskanen           VuokSkiTeamKain
13.33.00  MYL       3180842    427  Matias Tiiro            Iin Urheilijat
13.33.30  MYL       3180860    428  Joonas Sarkkinen        OunasvHS
Sarjaluettelo