Ainiovaaran hiihdot 2018

L Ä H T Ö L I S T A

© Aavasaksan Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; N16; M14; M16; N18; N20; NYL
; N35; N45; M65; M55; M45; M35; M18; M20; MYL

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

10.00.30                         1  Vacant
10.01.00                         2  Vacant
10.01.30                         3  Minttu Rossi            Karihaaran Visa
10.02.00                         4  Siru Koskela            Halsuan Toivo
10.02.30                         5  Lotta Lindholm          SavonlHS
10.03.00                         6  Emma Kaunisto           Karihaaran Visa
10.03.30                         7  Erin Halkola            Alatornion Pirkat
10.04.00                         8  Peppi Poutanen          Karihaaran Visa
10.04.30                         9  Venla Haavisto          Sieppijärven Sisu
10.05.00                        10  Elena Ryytty            Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

10.05.30                        11  Vacant
10.06.00                        12  Vacant
10.06.30                        13  Lukas Karjaluoto        Ski Jyväskylä
10.07.00                        14  Lauri Tapio             OunasvHS
10.07.30                        15  Kevin Niittyviita       HollUrh-46
10.08.00                        16  Andorres Veerpalu
10.08.30                        17  Kasper Ekonoja          Ski Jyväskylä
10.09.00                        18  Luukas Koivisto         Keravan Urheilijat
10.09.30                        19  Topias Karjaluoto       Ski Jyväskylä
10.10.00                        20  Joona Ylimäki           Karihaaran Visa
10.10.30                        21  Jesper Torkell          Keminsuun Kisa
10.11.00                        22  Arttu Huhtanen          Ylivieskan Kuula
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

10.11.30                        23  Vacant
10.12.00                        24  Vacant
10.12.30                        25  Ella Åström             Täfteå IK
10.13.00                        26  Laura Aho               Reisjärven Pilke
10.13.30                        27  Inka Ryytty             Oulun Hiihtoseura
10.14.00                        28  Viivi Manninen          Ylöjärven Ryhti
10.14.30                        29  Venja Pennanen          SiilHS
10.15.00                        30  Mirtel Kaljumäe         CFC Sports Clu
10.15.30                        31  Lotta Rossi             Karihaaran Visa
10.16.00                        32  Linnea Persson          Kalix SK
10.16.30                        33  Minea Miettunen         Karihaaran Visa
10.17.00                        34  Siiri Lindholm          SavonlHS
10.17.30                        35  Saga Persson            Kalix SK
10.18.00                        36  Ida Hänninen            Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

10.18.30                        37  Vacant
10.19.00                        38  Vacant
10.19.30                        39  Ivan Kharlanov          OunasvHS
10.20.00                        40  Niila Perkaus           Alatornion Pirkat
10.20.30                        41  Iisak Liikavainio       Muonion Kiri
10.21.00                        42  Iisak Perkaus           Alatornion Pirkat
10.21.30                        43  Hugo Lindgren           Täfteå IK
10.22.00                        44  Akseli Tanninen         Valkeakosken Haka
10.22.30                        45  Aatos Boström           Iin Urheilijat
10.23.00                        46  Olli Halkola            Alatornion Pirkat
10.23.30                        47  Joona Soininen          Espoon Hiihtoseura
10.24.00                        48  Elmeri Mäki-Runsas      Karihaaran Visa
10.24.30                        49  Nils Wallenius          IFK Umeå
10.25.00                        50  Aleksi Jalasaho         Äänekosken Huima
10.25.30                        51  Eino Ryytty             Oulun Hiihtoseura
10.26.00                        52  Sebastian Palojärvi     OunasvHS
10.26.30                        53  Aatos Yliniva           Alatornion Pirkat
10.27.00                        54  Atte Huhtanen           Ylivieskan Kuula
10.27.30                        55  Kennet Luuk             CFC Sports Clu
10.28.00                        56  Vincent Persson         Kalix SK
10.28.30                        57  Joel Tapio              OunasvHS
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 1.5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

10.29.00                        58  vacant
10.29.30                        59  Vacant
10.30.00                        60  Emma Maria Päärson      CFC Sports Clu
10.30.30                        61  Ranja Pennanen          SiilHS
10.31.00                        62  Josefin Persson         Kalix SK
10.31.30                        63  Ida Åström              Täfteå IK
10.32.00                        64  Frida Kilpiäinen        Karihaaran Visa
10.32.30                        65  Elina Kansanaho         OunasvHS
10.33.00                        66  Meea Haikara            Reisjärven Pilke
10.33.30                        67  Helmi Koskela           Ylöjärven Ryhti
10.34.00                        68  Heta Ruotsala           OunasvHS
10.34.30                        69  Miia Liisa Kukk         CFC Sports Clu
10.35.00                        70  Anlourdes Veerpalu
10.35.30                        71  Helmi Korpi             AavasUrh
10.36.00                        72  Ella-Sofia Kaiponen     SavonlHS
10.36.30                        73  Matilda Boström         Iin Urheilijat
10.37.00                        74  Isabelle Johnselius     Kalix SK
10.37.30                        75  Vilma Majbäck           Jukkasjärvi IF
10.38.00                        76  Moa Lindgren            Täfteå IK
10.38.30                        77  Edith Kilpiäinen        Karihaaran Visa
10.39.00                        78  Seela Iida Elina SalokanOunasvHS
10.39.30                        79  Julia Rantala           Kangasalan Kisa
10.40.00                        80  Veera Niskanen          Keminsuun Kisa
10.40.30                        81  Hilpi Ruotsala          OunasvHS
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 1.5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

10.41.00                        82  Vacant
10.41.30                        83  Leevi Kumpula           AavasUrh
10.42.00                        84  Elmeri Helander         Valkeakosken Haka
10.42.30                        85  Konsta Juutinen         Paltamon Urheilijat
10.43.00                        86  Konsta Manninen         Ylöjärven Ryhti
10.43.30                        87  Aatu Paaso              Sievin Sisu
10.44.30                        89  Veikka Mäki-Runsas      Karihaaran Visa
10.45.00                        90  Justus Vihinen          Espoon Hiihtoseura
10.45.30                        91  Topias Vuorela          YlistKilp-Velj
10.46.00                        92  Frans Pylkkänen         Keravan Urheilijat
10.46.30                        93  Jesper Jakobsson        Gällivare SK
10.47.00                        94  Walter Nordmar          Täfteå IK
10.47.30                        95  Nooa Kaunisto           Karihaaran Visa
10.48.00                        96  Niklas Haavisto         Sieppijärven Sisu
10.48.30                        97  Onni Kukkonen           Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

10.49.00                        98  Vacant
10.49.30                        99  Vacant
10.50.00                       100  Peppi Leppälä           Reisjärven Pilke
10.50.30                       101  Seliina Manninen        OunasvHS
10.51.00                       102  Susanna Lusti           CFC Sports Clu
10.51.30                       103  Alissa Oja              Himangan Urheilijat
10.52.00                       104  Krista Manninen         Ylöjärven Ryhti
10.52.30                       105  Enni-Sofia Saari        Ylivieskan Kuula
10.53.00                       106  Iida-Emilia Kaiponen    SavonlHS
10.53.30                       107  Elina Parpala           Simon Kiri
10.54.00                       108  Jaira Pennanen          SiilHS
10.54.30                       109  Hanna Soronen           Iin Hiihtoseura
10.55.00                       110  Amanda Persson          Kalix SK
10.55.30                       111  Hanna Niskanen          One Way Pro Team
10.56.00                       112  Kretel Kaljumäe         CFC Sports Clu
10.56.30                       113  Maria-Liisa Mark        Karupesa Team
10.57.00                       114  Sara Niskanen           Keminsuun Kisa
10.57.30                       115  Anni Tapio              OunasvHS
10.58.00                       116  Nora Wallenius          IFK Umeå
10.58.30                       117  Venla Heinimaa          Kangasalan Kisa
10.59.00                       118  Pauliina Pirinen        Ski Jyväskylä
10.59.30                       119  Veera Tammi             Simon Kiri
11.00.00                       120  Miina Koivisto          Sievin Sisu
11.00.30                       121  Heli Korpi              AavasUrh
11.01.00                       122  Anni Fedotov            CFC Sports Clu
11.01.30                       123  Diana Söderberg         Kalix SK
11.02.00                       124  Jessika Mäkipörhölä     Karihaaran Visa
11.02.30                       125  Ella Tammi              Simon Kiri
11.03.00                       126  Sunna Vihervirta        Inarin Yritys
11.03.30                       127  Vera Vennberg           Sävast Skiteam
11.04.00                       128  Nea Knuuti              Keminsuun Kisa
11.04.30                       129  Birgit Tuomola          Ylöjärven Ryhti
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 2.5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.05.00                       130  Vacant
11.05.30                       131  Vacant
11.06.00                       132  Milla Kiviaho           Keminsuun Kisa
11.06.30                       133  Matilda Koivuranta      Oulun Hiihtoseura
11.07.00                       134  Margaret Peterson       Karupesa Team
11.07.30                       135  Heta Neuvonen           Espoon Hiihtoseura
11.08.00                       136  Iina Koskela            Perhon Kiri
11.08.30                       137  Reija Ahola             Karihaaran Visa
11.09.00                       138  Ronja Pöyhönen          Kuhmo-Ski
11.09.30                       139  Vilma Kanerva           Valkeakosken Haka
11.10.00                       140  Iida Haukilahti         Vetelin Urheilijat
11.10.30                       141  Henna Korpi             AavasUrh
11.11.00                       142  Rebecca Johnselius      Kalix SK
11.11.30                       143  Anna Korpi              AavasUrh
11.12.00                       144  Mette Ojala             Keminsuun Kisa
11.12.30                       145  Tuuli Raunio            Kyrön Voima
11.13.00                       146  Sonja Leinamo           Valkeakosken Haka
11.13.30                       147  Klara Vennberg          Sävast Skiteam
11.14.00                       148  Kerttu Pirneskoski      Karihaaran Visa
11.14.30                       149  Brita Peerna            CFC Sports Club
11.15.00                       150  Laura Kankkunen         Keravan Urheilijat
11.15.30                       151  Minna Kukkonen          Karihaaran Visa
11.16.00                       152  Salla Kunnari           AavasUrh
11.16.30                       153  Helmi Kukkonen          Oulun Hiihtoseura
11.17.00                       154  Jonna Vestenius         Karihaaran Visa
11.17.30                       155  Iitu Vuorma             Liperin Hiihtoseura
11.18.00                       156  Piia Juola              OunasvHS
11.18.30                       157  Sofia Lundkvist         Kalix SK
11.19.00                       158  Sandra Didvig
11.19.30                       159  Sanni Pulkkinen         Karihaaran Visa
11.20.00                       160  Emilia Kähkönen         OunasvHS
11.20.30                       161  Jasmine Persson         Kalix SK
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 2.5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.21.00                       162  Vacant
11.21.30                       163  Vacant
11.22.00                       164  Richard Piho            CFC Sports Clu
11.22.30                       165  Matias Karisaari        Karihaaran Visa
11.23.00                       166  Konsta Similä           Kittilän Urheilijat
11.23.30                       167  Edwin Nordmark          Täfteå IK
11.24.00                       168  Oliver Kinks            CFC Sports Clu
11.24.30                       169  Jalmari Kansanaho       OunasvHS
11.25.00                       170  Jaakko Salomäki         Keravan Urheilijat
11.25.30                       171  Thomas Saarela          Valkeakosken Haka
11.26.00                       172  Mikael Koivisto         Keravan Urheilijat
11.26.30                       173  Tuomas Laurikainen      Karihaaran Visa
11.27.00                       174  Aukusti Arvola          Pirkkalan Hiihtäjät
11.27.30                       175  Kaapo Paaso             Sievin Sisu
11.28.00                       176  Johannes Paaso          Karihaaran Visa
11.28.30                       177  Andre Luuk              CFC Sports Clu
11.29.00                       178  Pauli Vuorma            Liperin Hiihtoseura
11.29.30                       179  Verneri Tanninen        Valkeakosken Haka
11.30.00                       180  Linus Grundström        Täfteå IK
11.30.30                       181  Jesse Ylimäki           Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.31.00                       182  Vacant
11.31.30                       183  Vacant
11.32.00                       184  Marko Kukkonen          Karihaaran Visa
11.32.30                       185  Aleksander Pajuri
11.33.00                       186  Tobias Snell            Luleå Gjutarens IF
11.33.30                       187  Kaspar Päärson
11.34.00                       188  Matias Riipi            Karihaaran Visa
11.34.30                       189  Niko Anttola            Alatornion Pirkat
11.35.00                       190  Oskari Tanninen         Valkeakosken Haka
11.35.30                       191  Anders Veerpalu
11.36.00                       192  Timi Heiskanen          OunasvHS
11.36.30                       193  Valtteri Heinimaa       Kangasalan Kisa
11.37.00                       194  Jarkko Kukkonen         Karihaaran Visa
11.37.30                       195  Veeti Pyykkö            Liperin Hiihtoseura
11.38.00                       196  Benjamin Saarela        Valkeakosken Haka
11.38.30                       197  Onni Koskela            Ylöjärven Ryhti
11.39.00                       198  Lauri Pulkkinen         Ski Jyväskylä
11.39.30                       199  Steve Vahi              Karupesa Team
11.40.00                       200  Victor Majbäck          Jukkasjärvi IF
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.40.30                       201  Vacant
11.41.00                       202  Pauliina Paaso          Karihaaran Visa
11.41.30                       203  Eerika Salomäki         Keravan Urheilijat
11.42.00                       204  Inka Similä             Kittilän Urheilijat
11.42.30                       205  Teiloora Ojaste         Karupesa Team
11.43.00                       206  Anni-Maija Laurikainen  Karihaaran Visa
11.43.30                       207  Kaisa Salminen          AavasUrh
11.44.00                       208  Aveli Uustalu
11.44.30                       209  Saana Vuolle            SeinäjHS
11.45.00                       210  Aino-Maria Linna        HaapUrh
11.45.30                       211  Jemina Böök             Karihaaran Visa
11.46.00                       212  Henna Hamari            Karihaaran Visa
11.46.30                       213  Riina Hakala            Kuoreveden Kärki
11.47.00                       214  Moa Majbäck             Jukkasjärvi IF
11.47.30                       215  Sara Niittyviita        Kouvolan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.48.00                       216  Vacant
11.48.30                       217  Vacant
11.49.00                       218  Oona Similä             Kittilän Urheilijat
11.49.30                       219  Hanna-Brita Kaasik      Karupesa Team
11.50.00                       220  Evelina Niemi           Kalix SK
11.50.30                       221  Mariel Merlii Pulles    Karupesa Team
11.51.00                       222  Ella Anttola            Alatornion Pirkat
11.51.30                       223  Maja Majbäck            Jukkasjärvi IF
11.52.00                       224  Josefiina Böök          Karihaaran Visa
11.52.30                       225  Emmi Lämsä              Alatornion Pirkat
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.53.00                       226  Vacant
11.53.30                       227  Vacant
11.54.00                       228  Essi Heikka             Karihaaran Visa
11.54.30                       229  Tiia Huuskonen          Ski Jyväskylä
11.55.00                       230  Maarit Korpi            IF Åsarna
11.55.30                       231  Tiina Idström           Inarin Yritys
11.56.00                       232  Helena Lundkvist        Kalix SK
11.56.30                       233  Julia Häger             IF Minken
11.57.00                       234  Anna-Kaisa Saari        Ylivieskan Kuula
11.57.30                       235  Anne Kyllönen           Kainuun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 8 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.58.00                       236  Vacant
11.58.30                       237  Vacant
11.59.00                       238  Suvi Karjaluoto         Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

11.59.30                       239  Katri Munukka           Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.00.00                       240  Vacant
12.00.30                       241  Vacant
12.01.00                       242  Eero Okkonen            Kainuun Hiihtoseura
12.01.30                       243  Veikko Imponen          KemijärvUrh
12.02.00                       244  Jouni Roivainen         RovanMarat
12.02.30                       245  Markku Jauhojärvi       Kaukosen Revontulet
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.03.00                       246  Vacant
12.03.30                       247  Vacant
12.04.00                       248  Jussi Hytönen           Pulkkilan Ponsi
12.04.30                       249  Pekka Ollikainen        SeinäjHS
12.05.00                       250  Jorma Arvola            Pirkkalan Hiihtäjät
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.05.30                       251  Vacant
12.06.00                       252  Vacant
12.06.30                       253  Andrus Veerpalu
12.07.00                       254  Teuvo Kuusela           Keminsuun Kisa
12.07.30                       255  Tom West                IK Falken
12.08.00                       256  Juha Hänninen           Ski Jyväskylä
12.08.30                       257  Mattias Johnselius      Kalix SK
12.09.00                       258  Jouni Rantala           Kangasalan Kisa
12.09.30                       259  Pasi Lounasaho          Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.10.00                       260  Vacant
12.10.30                       261  Vacant
12.11.00                       262  Pertti Pulkkinen        Ski Jyväskylä
12.11.30                       263  Jani Tuovila            Sievin Sisu
12.12.00                       264  Raul Seema
12.12.30                       265  Heikki Karjaluoto       Ski Jyväskylä
12.13.00                       266  Markus Knutgård         Haparanda SKT
12.13.30                       267  Ilkka Ruotsala          Kittilän Urheilijat
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.14.00                       268  Vacant
12.14.30                       269  Vacant
12.15.00                       270  Konsta Männistö         Oulaisten Huima
12.15.30                       271  Andre Viitkin
12.16.00                       272  Karl Sebastian Dremljuga
12.16.30                       273  Kevin Grihin            Karupesa Team
12.17.00                       274  Aleksi Pirttikoski      Kalix SK
12.17.30                       275  Tauri Kaasik
12.18.00                       276  Simo Teearu
12.18.30                       277  Vane Vähk
12.19.00                       278  Art Kristjan Olesk
12.19.30                       279  Oskari Juutinen         Kuhmo-Ski
12.20.00                       280  Johannes Vuorela        YlistKilp-Velj
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.20.30                       281  Vacant
12.21.00                       282  Vacant
12.21.30                       283  Kaspar Krauvärk
12.22.00                       284  Aapo Tauru              Kangasalan Kisa
12.22.30                       285  Karel Nagel
12.23.00                       286  Jonah Steinberg
12.23.30                       287  Markus Malmberg         Jämsänkosken Ilves
12.24.00                       288  Jere Alen               Vantaan Hiihtoseura
12.24.30                       289  Olli Haavisto           Tampereen Yritys
12.25.00                       290  Henri Roos
12.25.30                       291  Christopher Kalev
12.26.00                       292  Onni Rantahalvari       One Way Pro Team
12.26.30                       293  Roni Lukkarinen         Vantaan Hiihtoseura
12.27.00                       294  Martin Himma            Karupesa Team
12.27.30                       295  Leo Rantahalvari        One Way Pro Team
12.28.00                       296  Santeri Pirneskoski     Karihaaran Visa
12.28.30                       297  Verneri Poikonen        Äänekosken Huima
12.29.00                       298  Samuel Hendry
12.29.30                       299  Reed Godfrey
12.30.00                       300  Ty Godfrey
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

   Lähtö                      Nro   Nimi                    Seura

12.30.30                       301  Vacant
12.31.00                       302  Ilkka-Petri Välitalo    MKV
12.31.30                       303  Paavo Hakanen           Skiteam 105
12.32.00                       304  Antonio Pineyro Flores
12.32.30                       305  Jonne Maunu             Keminsuun Kisa
12.33.00                       306  Joona Männisto          Oulaisten Huima
12.33.30                       307  Lauri Pyhäjärvi         OunasvHS
12.34.00                       308  Jeri Koponen            Tampereen Yritys
12.34.30                       309  Kari Peters
12.35.00                       310  Eerik Puranen           SaarPull
12.35.30                       311  Lauri-Aleksi Laitinen   Mikkelin Hiihtäjät
12.36.00                       312  Vilho Moilanen          Pyhäjärven Pohti
12.36.30                       313  Antti Honkimaa          Espoon Hiihtoseura
12.37.00                       314  Joona Koponen           Tampereen Yritys
12.37.30                       315  Antti Kartano           Ilmajoen Kisailijat
12.38.00                       316  Johan Gustafsson        IF Femman
12.38.30                       317  Stepan Terentjev
12.39.00                       318  Joachim Gustafsson      IF Femman
12.39.30                       319  Marko Kilp
12.40.00                       320  Reima Idström           Inarin Yritys
12.40.30                       321  Risto Uusivirta         Haapajärven Kiilat
12.41.00                       322  Kaarel Kasper Körge
12.41.30                       323  Indulis Bikse
12.42.00                       324  Anssi Koirikivi         Haapajärven Kiilat
12.42.30                       325  Mikael Norberg          SK Gränsen
12.43.00                       326  Raido Ränkel
Sarjaluettelo