Ainiovaaran hiihdot 2017

L Ä H T Ö L I S T A

© Aavasaksan Urheilijat

Kilpailun sarjat: N8; M8; N9; M9; N10; M10; N11; M11; N12; M12; N13; N14; N15
; N16; M13; M14; M15; M16; N18; N20; NYL; N35; N45; M65; M55; M45; M35; M18; M20; MYL

N8 Naiset 8 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.01.30  40468472  N8           3  Venla Haavisto          Sieppijärven Sisu
11.02.00  40453929  N8           4  Minttu Rossi            Karihaaran Visa
11.02.30  40182239  N8           5  Siru Soininen           Espoon Hiihtoseura
11.03.00  40354210  N8           6  Lotta Lindholm          SavonlHS
11.03.30  40357940  N8           7  Peppi Poutanen          Karihaaran Visa
11.04.00  40341489  N8           8  Minea Miettunen         Karihaaran Visa
11.04.30  40447985  N8           9  Olivia Rantakömi        Lahden Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.06.00            M8          12  Vincent Persson         Kalix SK
11.06.30  40340988  M8          13  Konsta Muotka           OunasvHS
11.07.00  40354590  M8          14  Riko Mäntyranta         Oulun Hiihtoseura
11.07.30  40400662  M8          15  Joona Ylimäki           Karihaaran Visa
11.08.00  40275592  M8          16  Lassi Nurmela           OunasvHS
11.08.30  40463904  M8          17  Arttu Huhtanen          Ylivieskan Kuula
11.09.00  40276636  M8          18  Sebastian Palojärvi     OunasvHS
11.09.30  40286575  M8          19  Jesper Torkell          Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

N9 Naiset 9 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.11.00            N9          22  Saga Persson            Kalix SK
11.11.30            N9          23  Linnea Persson          Kalix SK
11.12.00  40366834  N9          24  Lotta Rossi             Karihaaran Visa
11.12.30  40229092  N9          25  Aino Koskinen           Ylöjärven Ryhti
11.13.00  40343664  N9          26  Sanni Korpi             Kyrön Voima
11.13.30  40217709  N9          27  Viivi Manninen          Ylöjärven Ryhti
11.14.00  40271012  N9          28  Lumia Nurmela           OunasvHS
11.14.30  40344586  N9          29  Siiri Lindholm          SavonlHS
Sarjaluettelo

M9 Miehet 9 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.16.00  40275281  M9          32  Onni Hirsivaara         OunasvHS
11.16.30  40415086  M9          33  Atte Huhtanen           Ylivieskan Kuula
11.17.00  40416718  M9          34  Niko Vestenius          Karihaaran Visa
11.17.30  40179561  M9          35  Elmeri Mäki-Runsas      OunasvHS
11.18.00  40346026  M9          36  Akseli Tanninen         Valkeakosken Haka
11.18.30  40276635  M9          37  Joel Tapio              OunasvHS
11.19.00  40282610  M9          38  Joona Soininen          Espoon Hiihtoseura
11.19.30  40208981  M9          39  Erkka Petrelius         OunasvHS
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.21.00            N10         42  Vanja Furmark           SK Gränsen
11.21.30  40202716  N10         43  Aino Aarnio             Ylöjärven Ryhti
11.22.00  40216547  N10         44  Edith Kilpiäinen        Karihaaran Visa
11.22.30  40201914  N10         45  Aada Virta              OunasvHS
11.23.00            N10         46  Fiia Lampela            Pellon Ponsi
11.23.30  40276705  N10         47  Anna Kerko              Espoon Hiihtoseura
11.24.00  40078635  N10         48  Veera Niskanen          Keminsuun Kisa
11.24.30  40201911  N10         49  Sofia Palojärvi         OunasvHS
11.25.00  40150795  N10         50  Helmi Koskela           Ylöjärven Ryhti
11.25.30  40199166  N10         51  Laura Ojala             OunasvHS
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.27.00  40346029  M10         54  Elmeri Helander         Valkeakosken Haka
11.27.30  40231165  M10         55  Konsta Juutinen         Paltamon Urheilijat
11.28.00  40124159  M10         56  Justus Vihinen          Espoon Hiihtoseura
11.28.30  40347476  M10         57  Nooa Kaunisto           Karihaaran Visa
11.29.00  33799715  M10         58  Onni Kukkonen           Oulun Hiihtoseura
11.29.30  40199187  M10         59  Veikka Muotka           OunasvHS
11.30.00  40209755  M10         60  Topias Vuorela          YlistKilp-Velj
11.30.30  40238396  M10         61  Aatu Paaso              Sievin Sisu
Sarjaluettelo

N11 Naiset 11 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.32.00            N11         64  Josefin Persson         Kalix SK
11.32.30  40235384  N11         65  Helmi Korpi             AavasUrh
11.33.00  40211343  N11         66  Ilona Rantakömi         Lahden Hiihtoseura
11.33.30  34538962  N11         67  Frida Kilpiäinen        Karihaaran Visa
11.34.00            N11         68  Anloures Veerpalu       Team Haanja EST
11.34.30  40145718  N11         69  Elina Kansanaho         OunasvHS
11.35.00  40240635  N11         70  Meea Haikara            Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

M11 Miehet 11 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.36.30  40121055  M11         73  Niklas Haavisto         Sieppijärven Sisu
11.37.00  40070107  M11         74  Konsta Manninen         Ylöjärven Ryhti
11.37.30  40039248  M11         75  Veikka Mäki-Runsas      OunasvHS
11.38.00  40282580  M11         76  Frans Pylkkänen         Keravan Urheilijat
11.38.30            M11         77  Walter Nordmark         Täfteå IK
11.39.00  40207087  M11         78  Eemil Koskinen          Ylöjärven Ryhti
11.39.30  40121611  M11         79  Ronni Mäntyranta        Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.41.00  33779780  N12         82  Nella-Riina Heikka      Aavasaksan Kisa
11.41.30            N12         83  Amanda Persson          Kalix SK
11.42.00  40236502  N12         84  Elina Parpala           Simon Kiri
11.42.30  40279862  N12         85  Hanna Kunnari           Alatornion Pirkat
11.43.00  40163368  N12         86  Veera Tammi             Simon Kiri
11.43.30  40148119  N12         87  Melia Palsinajärvi      Kaipolan Vire
11.44.00  40209380  N12         88  Hanna Niskanen          One Way Pro Team
11.44.30  40163369  N12         89  Ella Tammi              Simon Kiri
11.45.00  40063486  N12         90  Anni Tapio              OunasvHS
11.45.30  40273883  N12         91  Sunna Julia Vihervirta  Inarin Yritys
11.46.00  40141489  N12         92  Ada Aarnio              Ylöjärven Ryhti
11.46.30  40123860  N12         93  Viivi Raudasoja         OunasvHS
11.47.00  40389869  N12         94  Birgit Tuomola          Ylöjärven Ryhti
11.47.30  40218192  N12         95  Alissa Oja              Himangan Urheilijat
11.48.00  40158667  N12         96  Peppi Leppälä           Reisjärven Pilke
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 1.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.49.30  34558366  M12         99  Jesse Ylimäki           Karihaaran Visa
11.50.00  40279005  M12        101  Kasper Kähkönen         One Way Pro Team
11.50.30  40079951  M12        102  Kaapo Paaso             Sievin Sisu
11.51.00  40134903  M12        103  Benjamin Sandnäs        IF Brahe
11.51.30  40158487  M12        104  Tuomas Laurikainen      Aavasaksan Kisa
11.52.00  34490741  M12        105  Johannes Paaso          Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N13 Naiset 13 vuotta 2.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

11.53.30  40077014  N13        108  Noora Mäkäräinen        Iisalmen Visa
11.54.00  40134904  N13        109  Rebecca Sandnäs         IF Brahe
11.54.30  40077744  N13        110  Enni-Sofia Saari        Ylivieskan Kuula
11.55.00  40151036  N13        111  Heli Korpi              AavasUrh
11.55.30  40104634  N13        112  Jessika Mäkipörhölä     Karihaaran Visa
11.56.00  34607754  N13        113  Hanna Soronen           Iin Hiihtoseura
11.56.30  40066533  N13        114  Mimi Nybacka            Vähänkyrön Viesti
11.57.00  33763819  N13        115  Rosa Niittyviita        Kouvolan Hiihtoseura
11.57.30  40078634  N13        116  Sara Niskanen           Keminsuun Kisa
11.58.00  34557406  N13        117  Krista Manninen         Ylöjärven Ryhti
11.58.30  32801976  N13        118  Enni Petrelius          OunasvHS
11.59.00  40148491  N13        119  Pauliina Pirinen        Ski Jyväskylä
11.59.30  40055641  N13        120  Venla Heinimaa          Kangasalan Kisa
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 2.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.01.00            N14        123  Jasmine Persson         Kalix SK
12.01.30  40194814  N14        124  Matilda Koivuranta      Oulun Hiihtoseura
12.02.00            N14        125  Rebecca Johnselius      Kalix SK
12.02.30  40132436  N14        126  Jenni Ojala             OunasvHS
12.03.00  34579594  N14        127  Anni Oikarinen          Karihaaran Visa
12.03.30  32045033  N14        128  Oili Holopainen         Keminsuun Kisa
12.04.00  34535787  N14        129  Veera Korpi             Kyrön Voima
12.04.30  33618278  N14        130  Monica Kähkönen         One Way Pro Team
12.05.00  33052070  N14        131  Helmi Kukkonen          Oulun Hiihtoseura
12.05.30  33109033  N14        132  Venla Järvelä           Paltamon Urheilijat
12.06.00  33783284  N14        133  Sanni Pulkkinen         Karihaaran Visa
12.06.30  33960942  N14        134  Milla Kiviaho           Keminsuun Kisa
12.07.00  40158533  N14        135  Anna Korpi              AavasUrh
12.07.30  34529502  N14        136  Ronja Pöyhönen          Kuhmo-Ski
12.08.00  33783527  N14        137  Kerttu Pirneskoski      Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N15 Naiset 15 vuotta 2.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.09.30  40125499  N15        140  Iitu Vuorma             Liperin Hiihtoseura
12.10.00  40068415  N15        141  Nita Paaso              Nivalan Urheilijat
12.10.30  33306331  N15        142  Minna Kukkonen          Karihaaran Visa
12.11.00  32045017  N15        143  Mette Ojala             Keminsuun Kisa
12.11.30  40135452  N15        144  Piia Juola              OunasvHS
12.12.00  32397215  N15        145  Salla Kunnari           Aavasaksan Kisa
12.12.30  33609902  N15        146  Jonna Vestenius         Karihaaran Visa
12.13.00  40068342  N15        147  Emilia Irvankoski       OunasvHS
12.13.30  34592652  N15        148  Nea Lindén              Lahden Hiihtoseura
12.14.00  40151033  N15        149  Henna Korpi             AavasUrh
12.14.30  33618265  N15        150  Emilia Kähkönen         One Way Pro Team
12.15.00  31122261  N15        151  Johanna Alanenpää       AavasUrh
12.15.30  33326272  N15        152  Kristiina Rantakömi     Lahden Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 2.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.17.00  34490754  N16        155  Pauliina Paaso          Karihaaran Visa
12.17.30  31835202  N16        156  Niina Holmström         Iin Hiihtoseura
12.18.00  31816823  N16        157  Sara Niittyviita        Kouvolan Hiihtoseura
12.18.30  31974079  N16        158  Elisa Reijonen          OunasvHS
Sarjaluettelo

M13 Miehet 13 vuotta 2.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.20.00  40132440  M13        161  Miika Muotka            OunasvHS
12.20.30  34518403  M13        162  Mikael Koivisto         Keravan Urheilijat
12.21.00            M13        163  Edwin Nordmark          Täfteå IK
12.21.30  40071610  M13        164  Jalmari Kansanaho       OunasvHS
12.22.00  33899437  M13        165  Verneri Tanninen        Valkeakosken Haka
12.22.30  40329085  M13        166  Aukusti Arvola          Pirkkalan Hiihtäjät
12.23.00  33790617  M13        167  Jaakko Salomäki         Keravan Urheilijat
12.23.30  34044045  M13        168  Ari Pekkala             OunasvHS
12.24.00  40069688  M13        169  Pauli Vuorma            Liperin Hiihtoseura
12.24.30  40209603  M13        170  Julius Aho              Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 2.5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.26.00  33252430  M14        173  Markus Saaranen         Ski Jyväskylä
12.26.30  32135587  M14        174  Matias Riipi            Kittilän Urheilijat
12.27.00  34589458  M14        176  Niko Anttola            Alatornion Pirkat
12.27.30  40076308  M14        177  Turkka Nieminen         Valkeakosken Haka
12.28.00  33859419  M14        178  Lauri Pulkkinen         Ski Jyväskylä
12.28.30  34057728  M14        179  Marko Kukkonen          Karihaaran Visa
12.29.00            M14        180  Emil Löfgren            Täfteå IK
Sarjaluettelo

M15 Miehet 15 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.30.30  32328462  M15        183  Eemeli Salmelin         Espoon Hiihtoseura
12.31.00            M15        184  Tobias Snell            Luleå Gjutarens IF
12.31.30  40055643  M15        185  Valtteri Heinimaa       Kangasalan Kisa
12.32.00  33306328  M15        186  Jarkko Kukkonen         Karihaaran Visa
12.32.30  33244736  M15        187  Onni Koskela            Ylöjärven Ryhti
12.33.00            M15        188  Victor Majbäck          Jukkasjärvi IF SWE
12.33.30            M15        189  Anders Veerpalu         Team Haanja EST
12.34.00  31259671  M15        190  Aabel Lehtoranta        One Way Pro Team
12.34.30  33685874  M15        191  Veeti Pyykkö            Liperin Hiihtoseura
12.35.00  31883474  M15        192  Samuli Kuusinen         KankUrh
12.35.30  40075642  M15        193  Oskari Yli-Penttilä     Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.37.00  33246310  M16        196  Teemu Pekkala           OunasvHS
12.37.30  33851022  M16        197  Juho Syrjäläinen        KankUrh
12.38.00  31260424  M16        198  Eetu Petrelius          OunasvHS
12.38.30  30394281  M16        199  Eemil Lehtoranta        One Way Pro Team
12.39.00  31864875  M16        200  Santeri Koivisto        Kuhmo-Ski
12.39.30  40047642  M16        201  Konsta Männistö         Oulaisten Huima
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.41.00            N18        204  Ellen Nykänen           Pajala IF
12.41.30  33960939  N18        205  Essi Kiviaho            Keminsuun Kisa
12.42.00  30876903  N18        206  Saana Vuolle            SeinäjHS
12.42.30  31400572  N18        207  Kaisa Salminen          AavasUrh
12.43.00  40252842  N18        208  Riina Hakala            Kuoreveden Kärki
12.43.30            N18        209  Hilma Törngren          Sävast Ski Team SWE
12.44.00            N18        210  Moa Majbäck             Jukkasjärvi IF SWE
12.44.30  31450098  N18        211  Jonna Pakola            Kosken Kaiku
12.45.00  32250051  N18        212  Jemina Böök             Karihaaran Visa
12.45.30  32745223  N18        213  Ella Anttola            Alatornion Pirkat
12.46.00  31276379  N18        214  Josefiina Böök          Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.47.30  29989885  N20        217  Jonna Niskanen          One Way Pro Team
12.48.00  27430381  N20        218  Essi Heikka             Aavasaksan Kisa
12.48.30  27549832  N20        219  Erika Reijonen          Alatornion Pirkat
12.49.00  33047331  N20        220  Tuulia Kinnunen         Oulun Hiihtoseura
12.49.30            N20        221  Ottilia Niemi           GällSkidSWE
12.50.00            N20        222  Evelina Niemi           Kalix SK SWE
12.50.30            N20        223  Maja Majbäck            Jukkasjärvi IF SWE
12.51.00  32159592  N20        224  Emmi Lämsä              Alatornion Pirkat
12.51.30            N20        225  Emma Ribom              Kalix SK
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.53.00            NYL        228  Anastasia Vlasova
12.53.30  24876456  NYL        229  Niina Mikkonen          AavasUrh
12.54.00            NYL        230  Rai Manikala            NPL
12.54.30  27243594  NYL        231  Mari Maikku             AavasUrh
12.55.00  27445363  NYL        232  Johanna Heinänen        Kuoreveden Kärki
12.55.30  29595499  NYL        233  Maria Paatero           Espoon Hiihtoseura
12.56.00            NYL        234  Kocergina Natalija      Club Instinktas LTU
12.56.30  27554526  NYL        235  Ruut Vähämetsä          Oulun Hiihtoseura
12.57.00  26427586  NYL        236  Noora Kivikko           Lahden Hiihtoseura
12.57.30  27536489  NYL        237  Tiina Idström           Inarin Yritys
12.58.00  27222638  NYL        238  Elisa Pelttari          Pellon Ponsi
12.58.30            NYL        239  Stewart Brandy          CAN
12.59.00  26762416  NYL        240  Anna-Kaisa Saari        Ylivieskan Kuula
12.59.30  27481482  NYL        241  Anne Kyllönen           Kainuun Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

13.01.00  27596856  N35        244  Suvi Karjaluoto         Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

13.01.30  27601356  N45        245  Katri Munukka           Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

13.03.00  2754454   M65        248  Jouni Roivainen         RovanMarat
13.03.30  40069563  M65        249  Eero Okkonen            Kainuun Hiihtoseura
13.04.00  27455104  M65        250  Markku Jauhojärvi       Kaukosen Revontulet
13.04.30  27508705  M65        251  Mauri Miettunen         Karihaaran Visa
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

13.06.00  29044995  M55        254  Seppo Kuhanen           Raision Kuula
13.06.30  26764786  M55        255  Stefan Storvall         If Åsarna
13.07.00  40157591  M55        256  Jorma Arvola            Pirkkalan Hiihtäjät
13.07.30  40009976  M55        257  Jussi Hytönen           Pulkkilan Ponsi
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

13.09.00  40057816  M45        260  Pasi Lounasaho          Vantaan Hiihtoseura
13.09.30            M45        261  Andrus Veerpalu         Team Haanja EST
13.10.00  34435311  M45        262  Teuvo Kuusela           Keminsuun Kisa
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

13.11.30  27591602  M35        265  Janne Vasenius          Rovanmarat
13.12.00  40331747  M35        266  Ilkka Nurminen          Kangasalan Kisa
13.12.30  32024410  M35        267  Petri Koivisto          Kuhmo-Ski
13.13.00  27467794  M35        268  Heikki Karjaluoto       Ski Jyväskylä
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

13.14.30  33048149  M18        271  Jaakko Kotajärvi        Oulunsalon Vasama
13.15.00  29632611  M18        272  Joonas Leppä            Kuoreveden Kärki
13.15.30  32903706  M18        273  Oskari Juutinen         Paltamon Urheilijat
13.16.00  31013859  M18        274  Johannes Vuorela        YlistKilp-Velj
13.16.30  32934076  M18        275  Ilmari Kansanaho        OunasvHS
13.17.00  31811569  M18        276  Arttu Lukkari           Sotkamon Jymy
13.17.30  31864888  M18        277  Petteri Koivisto        Kuhmo-Ski
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

13.19.00  33048136  M20        280  Edvard Kotajärvi        Oulunsalon Vasama
13.19.30  27563957  M20        281  Samuli Sulisalo         Karihaaran Visa
13.20.00  30195147  M20        282  Eero Aittolampi         Ähtärin Urheilijat
13.20.30  30303010  M20        283  Verneri Poikonen        Äänekosken Huima
13.21.00            M20        284  Karl Erik Rabakukk      Nomme skiclub
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

   Lähtö  Lisenssi  Sarja     Nro   Nimi                    Seura

12.25.30            MYL        172  Klaus Jungbluth Rodrigue
13.22.00            MYL        286  Tucker Murphy
13.22.30            MYL        287  Samir Azzimani
13.23.00            MYL        288  Brynjar Leo Kristinsson
13.23.30            MYL        289  Mikael Norberg          Piteå Elit
13.24.00            MYL        290  Andre Goncalves
13.24.30            MYL        291  Aviles Solis Juan CarlosMex
13.25.00            MYL        292  Sebastian Uprimny
13.25.30  22907408  MYL        293  Jouni Pitkänen          SiilHS
13.26.00  26951913  MYL        294  Teemu Salminen          AavasUrh
13.26.30  40469556  MYL        295  Taavi Lehemaa           Hartolan Voima
13.27.00  27587865  MYL        296  Juha Vähämetsä          Oulun Hiihtoseura
13.27.30            MYL        297  Strolia Vytautas        Club Instinktas LTU
13.28.00  21612341  MYL        298  Markus Hietanen         OunasvHS
13.28.30  23327184  MYL        299  Eric Storvall           If Åsarna
13.29.00  40124969  MYL        300  Reima Idström           Inarin Yritys
13.29.30  27469213  MYL        301  Anssi Koirikivi         Haapajärven Kiilat
13.30.00  27564082  MYL        302  Jani Simola             Valkealan Kajo
13.30.30  27428461  MYL        303  Juho Friman             Inarin Yritys
13.31.00  24264152  MYL        304  Niila Ahokas            Inarin Yritys
13.31.30  27557727  MYL        305  Ville-Petteri Saarela   Keminsuun Kisa
13.32.00  29619430  MYL        306  Waltteri Vinkanharju    Vantaan Hiihtoseura
13.32.30            MYL        307  Jens Andersson          Kalix SK SWE
13.33.00            MYL        308  Andreas Veerpalu        Team Haanja EST
13.33.30            MYL        309  Alvar Johannes Alev     Jõulu skiclub
13.34.00  27465864  MYL        310  Kusti Kittilä           Oulun Hiihtoseura
Sarjaluettelo